ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Torchlight III zostało oficjalnie zapowiedziane. Zagramy już w tym roku

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Twórcy popularnego hack & slasha wprowadzają zmiany. Torchlight III zostało oficjalnie zapowiedziane i zajmie miejsce sieciowej wersji gry – Torchlight Frontiers. Deweloperzy przestali opracowywać ten sieciowy tytuł i skupili się na stworzeniu kolejnej pełnoprawnej części przygody.

Torchlight III zostało oficjalnie zapowiedziane. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun

Torchlight 3 zostało oficjalnie zapowiedziane

Torchlight III ma być płatną produkcją, w której zagramy zarówno online, jak i offline. Będzie to prawdopodobnie takie samo rozwiązanie jak przy poprzednich częściach gry, gdzie mogliśmy swobodnie przełączać się między obydwoma trybami. Deweloperzy zdecydowali się na porzucenie wielu rozwiązań, nad którymi pracowali podczas tworzenia Torchlight Frontiers. Najwyraźniej doszli do wniosku, że nie powinno zmieniać się sprawdzonej formuły. Stąd też informacja, że w trzeciej części cyklu przywrócono podzielenie historii na akty. Podobnie jak w starszych częściach serii, tak i tutaj świat podzielony jest instancje. Tylko od gracza zależy czy będzie chciał przemierzać go samotnie lub nie, ponieważ rozgrywka z innymi ludźmi jest całkowicie opcjonalna. Udostępniono również szereg znanych rozwiązań z Torchlight I i II. Twórcy szykują wiele nowości na czele z czterema bohaterami do wyboru. Po raz pierwszy w serii pojawią się forty, które będą mogli odwiedzać inni gracze.

Zobacz też: Streaming gier zabije rynek? Na pewno nie przejdę na nową stronę mocy

Jedną z najważniejszych zmian w stosunku do Frontiers jest zmiana koncepcji na buy-to-play. Jest to istotne w kontekście pojawienia się item shopu w grze. Jak zapewniają twórcy, sklep z przedmiotami za prawdziwe pieniądze będzie niedostępny. Nie planują również implementować go w przyszłości. Dzięki temu nie będzie żadnych mechanik wspierających pay-to-win. Premiera Torchlight III odbędzie się jeszcze w tym roku. Gra ukaże się na PC, gdzie kupimy ją na platformie Steam. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, kiedy tytuł zadebiutuje na konsolach. Należy jednak się spodziewać, że prędzej czy później Torchlight III pojawi się na PS4 i Xbox One. Warto przypomnieć, że już od momentu zapowiedzi Frontiers gracze głośno sprzeciwiali się naciskowi na grę online oraz modelowi biznesowemu opartemu na mikropłatnościach. Zmiany wprowadzone przez twórców pokazują jednak, że cenią oni sobie zdanie społeczności. Miejmy nadzieję, że Torchlight III okaże się dobrą grą i obędzie się bez żadnych opóźnień.

Źródło: Informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy