play LTE w styczniu

Ericsson i PGE będą wspólnie testować sieć LTE – MC

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Firmy Ericsson oraz PGE podpisały umowę ws. testów przedwdrożeniowych LTE – MC w paśmie 450 MHz. Ericsson uruchomił dla firmy PGE Systemy pilotażową radiową sieć dostępową. W skład infrastruktury wchodzą też sieć rdzeniowa wraz z systemem zarządzania oraz serwer komunikacji krytycznej z oprogramowaniem dyspozytorskim. Dopełnienie stanowi aplikacja mobilna na terminale końcowe użytkowników.

Firmy Ericsson oraz PGE zaangażowane w rozwój LTE – MC

Rozwiązanie dostarczone przez Ericsson pozwoli PGE Systemy na prace badawczo – rozwojowe w obszarze LTE – Mission Critical oraz testy przedwdrożeniowe, a docelowo integrację kolejnych stacji bazowych LTE450 na terenie kraju. Plan budowy ogólnopolskiego operatora łączności specjalnej w sektorze energii nabiera tempa, a przeprowadzone z powodzeniem testy potwierdzają, że technologia LTE – MC jest słusznym kierunkiem dla energetyki – powiedział Andrzej Piotrowski, wiceprezes PGE Systemy.

ericsson pge lte mc

Ericsson uczestniczy w Europie intensyfikacji działań w obszarze częstotliwości 450MHz. W Hiszpanii firma wdraża ogólnokrajowy system LTE 450 MHz dla służb bezpieczeństwa publicznego. W sektorze energetycznym w Niemczech trwają przygotowania do testów funkcjonalności komunikacji krytycznej (Push-To-Talk/Push-To-Video). Są one bliźniacze do przeprowadzonych przez PGE Systemy w Polsce. Z kolei w Stanach Zjednoczonych Ericsson oraz spółka SouthernLinc, zastosowały technologię LTE w obszarze komunikacji krytycznej, SCADA, automatyzacji dystrybucji oraz odczytu liczników energii.

Czytaj także: iOS 14 dla wszystkich iPhone’ów, które dostały iOS 13?

Ericsson R&D Center w Krakowie i Łodzi jest bezpośrednio zaangażowane we wspólne testy z PGE Systemy. Eksperci pracujący w R&D Center  w Łodzi i Krakowie odpowiadają za wytwarzanie oprogramowania dla sieci o znaczeniu krytycznym w największych tego typu projektach na świecie – jak choćby amerykański FirstNet. Polski sektor energetyczny zyskuje dostęp do światowej klasy specjalistów gotowych rozwijać sieć LTE450. Firma Ericsson produkuje w Tczewie komponenty radiowe 5G. Ericsson planuje również produkcję komponentów LTE w paśmie 450 MHz. Oprogramowanie, radio, jak i basebandy niezbędne do budowy sieci LTE 450 MHz będą ‘Made in Poland’ – powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy