nastolatek z wrocławia

Nastolatek z Wrocławia próbował się zabić, bo mama zabrała mu komputer

Newsy

Lokalne media poinformowały dzisiaj o próbie samobójczej niepełnoletniej osoby z Wrocławia. Nastolatek chciał się zabić, ponieważ rodzice podejmowali działania mające ograniczyć ilość czasu, jaką ich syn spędza przed ekranem komputera.

Przypadek nastolatka z Wrocławia pokazuje, jak groźne są uzależnienia. Także te od elektroniki

Wrocławscy policjanci przyjechali na osiedle Stabłowice, gdy otrzymali zgłoszenie o domowej awanturze. Na miejscu okazało się, że nastoletnia osoba zamknęła się w łazience i nie chciała rozmawiać z rodzicami ani z funkcjonariuszami. Policjanci wyważyli drzwi. Okazało się, że nastolatek próbował odebrać sobie życie. W chwili, gdy policjanci dostali się do pomieszczenia, chłopak już nie oddychał. Po reanimacji nastolatek stopniowo odzyskiwał świadomość, gdy zabierała go karetka, był już przytomny.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]
nastolatek z wrocławia

Przykład tego zdarzenia pokazuje, jak niebezpieczne mogą być uzależnienia, zarówno od substancji psychoaktywnych oraz te behawioralne. Dla dzieci komputer jest silnym czynnikiem uzależniającym, dlatego też w każdym przypadku, gdy jego używanie zaczyna być niebezpieczne, należy podjąć stosowne działania. Jeśli sami nie wiemy, w jaki sposób postępować z osobą uzależnioną – dostępne są fundacje, stowarzyszenia lub inne organizacje, służące pomocą i radą w tej kwestii. Szkolny pedagog na pewno będzie potrafił wskazać odpowiednią drogę lub specjalistyczną literaturę dla rodziców, którzy chcą przeciwdziałać tego typu niebezpiecznym zachowaniom – tak dzisiejsze zdarzenie, którego uczestnikiem był nastolatek z Wrocławia, skomentował w rozmowie z Gazetą Wrocławską policjant Dariusz Rajski.

Czytaj także: Student skazany za żarty z prezydenta Chin na Twitterze

Uzależnienie od komputera oraz gier komputerowych znajduje się na międzynarodowej liście klasyfikacji chorób OCD-10. Rozumiane jest ono jako patologiczne używanie komputera lub internetu, które odbija się na sferze psychicznej, fizycznej, ekonomicznej i/lub społecznej. Osoby uzależnione od gier i komputera często zdają sobie sprawę z problemu. Gdy odczuwają piętrzące się trudności życiowe, próbują same ograniczać czas spędzany w wirtualnej rzeczywistości, jednak łatwo zakłamują swoją ocenę spędzonego na graniu czasu.

źródło: gazetawroclawska.pl, poradnikzdrowie.pl


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x