Microsoft zamyka Project Catnip

Microsoft zamyka projekt multiplatformowej aplikacji dla programu Windows Insiders

Newsy

Microsoft jest znany z głośnych obietnic i zabijania swoich projektów po kilku latach. Dobrym przykładem są tu systemy operacyjne jak Windows Phone 7, Windows 10 Mobile, czy Windows RT. Jednak podobny los spotkał także wiele narzędzi. Na przykład tych do przenoszenia aplikacji z Androida i iOS na mobilnego Windowsa. Firma własnie ogłosiła, że wstrzymuje Project Catnip, Progressive Web App (PWA) dla osób uczestniczących w programie Windows Insiders.

Microsoft zamyka Project Catnip

Microsoft zamyka Project Catnip

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Warto jednak wytłumaczyć, o czym konkretnie mowa. Chodzi tu o narzędzie do zarządzania programem Insider. Projekt Catnip został po raz pierwszy zaprezentowany na konferencji Microsoft Ignite 2018, po której został udostępniony garstce osób mających dostęp do informacji poufnych. Miała to być aplikacja, która miała działać na różnych platformach, w tym Android i iOS. Twórca systemu Windows jako przyczynę podali techniczne ograniczenia stojące za tą decyzją.

Zobacz też: Chcesz kupić Samsunga Galaxy S20? Zobacz, co możesz otrzymać w przedsprzedaży

Firma ogłosiła zamknięcie projektu przy okazji wydania najnowszej wersji Windows 10 Preview Build:

Nie planujemy już przeprowadzania zewnętrznych testów ani publicznego wydawania naszego Project Catnip PWA dla programu Windows Insider. Ze względu na pewne ograniczenia techniczne, nie zamierzaliśmy oferować doświadczeń, które chcielibyśmy zaoferować Insiderom poprzez PWA. Wciąż szukamy rozwiązań dla niektórych z funkcji, które badaliśmy w PWA. Dziękujemy jak zawsze za Państwa entuzjazm.

Microsoft nie wyjaśnił zbyt dokładnie, na czym polegają wyżej przytoczone ograniczenia techniczne. Nie wiadomo także, czy pracuje nad jakiś alternatywnym rozwiązaniem umożliwiającym dostęp do tych danych z innych platform.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x