Lenovo M10 FHD REL

Lenovo z nowym, przyzwoicie wyposażonym budżetowym tabletem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Rynek tabletów nie wygląda obecnie zbyt interesująco. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się na nim co jakiś czas ciekawe urządzenia, jak na przykład składany tablet od Lenovo. Te jednak lądują zwykle w najwyższej albo średniej półce. Natomiast produkty budżetowe wyglądają wręcz biednie. Sytuację tę może jednak zmienić najnowszy tablet Lenovo M10 FHD REL.

Lenovo M10 FHD REL

Lenovo M10 FHD REL

Oczywiście jego parametry nie robią obecnie większego wrażenia. Jednak są wystarczające do poprawnej pracy urządzenia przy mniej wymagających zadaniach. Jego sercem jest Snapdragon 450. Jest to nieco wydajniejsza jednostka od znacznie popularniejszego w tym segmencie Snapdragona 439. Jednak nawet różnica sięgająca kilkunastu procent w tym segmencie daje całkiem sporego kopa. Układ ten jest sparowany z 3 GB pamięci operacyjnej. To kolejny plus tabletu w czasach, kiedy nawet 2 GB RAM zaczyna się robić zbyt małą wartością. Tablet został wyposażony w aparat o rozdzielczości 8 Mpix. Jednak bezpieczniej jest założyć, że jego użyteczność jest co najwyżej dyskusyjna. Podobnie ma się sprawa z aparatem selfie 5 Mpix. Powinien jednak wystarczyć do prowadzenia rozmów wideo.

Zobacz też: Szkło w OnePlus 8 ma być użyteczne – fani powoli mogą odetchnąć z ulgą

Najważniejszy jest jednak wyświetlacz. Tutaj mamy do czynienia z 10,1-calowym panelem IPS LCD o rozdzielczości Full HD. Powinien on wystarczyć do swobodnego przeglądania sieci i oglądania filmów czy grania w prostsze gry. Jeśli już jesteśmy przy plikach, to producent przeznaczył na nie 32 GB przestrzeni, którą można rozbudować za pomocą karty microSD. Jak na dzisiejsze czasy jest to dość mała wartość, jednak mniej wymagającym użytkownikom wciąż powinna wystarczyć. Całość działa na Androidzie 9.0 Pie. Raczej nie ma co oczekiwać aktualizacji do dziesiątki. Sporą wadą może się natomiast okazać brak slotu kart SIM. Oznacza to, że tablet nie sprawdzi się raczej jako samodzielny zestaw do nawigacji samochodowej i rozrywki w trakcie dłuższych podróży. Lenovo M10 FHD REL jest obecnie dostępny jedynie w Indiach za 13 990 Rs, czyli około 750 PLN. Nie wiadomo kiedy trafi na pozostałe rynki.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy