Netflix przygotował niespodziankę dla swoich użytkowników, w ramach której oferuje Plan Premium niektórym osobom, mimo że te za niego nie zapłaciły. Popularna platforma VOD wyszła z ciekawą inicjatywą do swoich użytkowników. O co dokładnie chodzi?

Na czym polega niespodzianka, którą przygotował Netflix?

Użytkownicy Netflixa co miesiąc płacą abonament. Jego wysokość zależy od wybranego planu. Do wyboru są następujące opcje: Podstawowa, Standard oraz Premium. Pierwszy plan pozwala oglądać filmy i seriale w standardowej jakości na jednym urządzeniu w danym momencie. Drugi, droższy, umożliwia korzystanie z Netflixa na dwóch urządzeniach jednocześnie i odblokowuje jakość HD. Plan Premium, najdroższy ze wszystkich, pozwala oglądać filmy i seriale na 4 ekranach jednocześnie i daje dostęp do jakości 4K.

netflix przygotował niespodziankę

Zrzuty ekrany zamieszczane w internecie przez użytkowników Netflixa pokazują, że platforma niektórym z nich zrobiła niespodziankę. Po zakupie pakietu standardowego otrzymali oni dostęp do Planu Premium. Z kolei osoby, które wykupiły pakiet podstawowy, otrzymały bezpłatne podwyższenie do Planu Standard. Dostęp do wyższego pakietu został przyznany wybranym użytkownikom na okres 30 dni.

Czytaj także: Współdzielenie kont niszczy ekosystem VOD – twierdzą analitycy

Niedawno Netflix zapowiadał walkę ze zjawiskiem współdzielenia kont. O planowanych działaniach mówił Greg Peters, jeden z dyrektorów serwisu. Peters nie zdradził wtedy jednak, w jaki sposób chce rozwiązać problem. Być może władze platformy zdecydowały, że zamiast stosować restrykcje wobec użytkowników, zachęcą ich do przejścia na droższy pakiet, pozwalając im korzystać z niego przez miesiąc bez dodatkowych opłat. Wszystko wskazuje na to, że promocyjna oferta jest w fazie testów i nie wiadomo na razie, jakie kryterium stosuje serwis przy doborze użytkowników, którzy otrzymają wyższy pakiet w cenie tańszego.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.