ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Biden przeciwko Huaweiowi

Pentagon staje po stronie Huaweia – czyżby zapowiedź początku końca sankcji?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Walka Huawei ze Stanami Zjednoczonymi w związku z zakazem handlu się nie kończy. Wydaje się jednak, że firma uzyskała wsparcie ze strony tamtejszego rządu. Propozycja USA dotycząca dalszego ograniczenia sprzedaży na rzecz Huawei Technologies napotkała zastrzeżenia z organów podległych Trumpowi. Okazuje się więc, że miałem rację co do zmiany nastawienia Stanów Zjednoczonych do tego producenta po podpisaniu umowy handlowej z Państwem Środka.

Pentagon staje po stronie Huaweia

Pentagon staje po stronie Huaweia

Amerykański sekretarz ds. handlu ogłosił, że opracowywane są nowe zasady, które jeszcze bardziej ograniczą firmom amerykańskim dostawy do Huaweia. Okazuje się, że są one jednak odrzucane przez amerykański Departament Obrony. Zostało to uargumentowane tym, że blokowanie handlu z Huawei odetnie dochody, które mogłyby zostać wykorzystane do dalszych badań produktów. Co ciekawe takie opinie padały ze strony amerykańskich producentów już od wielu miesięcy. Mimo to były ignorowane aż dotąd. Nie jest to jednak zbyt dobra wiadomość dla AMD, które jednak nie może liczyć na zwolnienie kolejki po układy 7 nm od TSMC.

Zobacz też: Android 10 – LG zdradza terminy i modele przewidziane do aktualizacji

Podejrzewam, że to dopiero początek. Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych miesięcy sankcje będą stopniowo wygaszane, aż znikną całkowicie. Oczywiście pod warunkiem, że stosunki pomiędzy Chinami i USA będą ulegały dalszej poprawie. Nagłe zdjęcie wszelkich blokad byłoby zbyt podejrzane z perspektywy sojuszników USA. Ci w końcu zrezygnowali pod naciskiem amerykanów z budowy sieci 5G opartej na sprzęcie Huaweia. Oczywiście najprawdopodobniej zdają sobie oni z tego sprawę, jednak warto tu zachować jakieś pozory. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia. Mogę się mylić. Jednak jak na razie moje przewidywania zdają się sprawdzać.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy