ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
tcl plex oficjalnie specyfikacja wyglad cena design

TCL PLEX otrzymuje Androida 10… z bloatware

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Android 10 to cały czas gorący temat, mimo że najnowszy system giganta z Mountain View miał swoją premierę już kilka miesięcy temu. Niestety aktualnie nadal posiada go tylko mały odsetek dostępnych na rynku smartfonów, jednak ich liczba powoli rośnie, czego idealnym przykładem jest TCL Plex, który dostał dziś Androida 10. Niestety wraz z aktualizacją producent zdecydował się dołączyć bloatware.

TCL Plex nareszcie z aktualizacją do najnowszego Androida 10

tcl plex oficjalnie specyfikacja wyglad cena design

PLEX to pierwszy smartfon firmy TCL, który podczas swojej premiery wzbudził dość mieszane uczucia, choć zdecydowanie wyróżniał się na tle konkurencji. Urządzenie zadebiutowało z Androidem 9 Pie na pokładzie, jednak już dziś otrzymało aktualizację do wyczekiwanego Androida 10. Niestety w skład ważącego 2,7 GB uaktualnienia wchodzi też bloatware w postaci dwóch nowych aplikacji – File Share i Modern Combat Rebel Guns.

Zobacz także: [Promocje dnia] Apple iPhone XS, Logitech G433, Samsung QE55Q70RAT i więcej w super cenach!

Dla przypomnienia – Android 10 wprowadza m.in. systemowy ciemny motyw, tryb gry, nowe intuicyjne gesty oraz usprawnienia prywatności, którymi Google chętnie się chwali. Ponadto TCL zapewnia, że po aktualizacji PLEX będzie szybciej wykonywał zdjęcia w trybie 48 Mpix, a nagrywanie wideo będzie przebiegać płynniej. Uaktualnienie jest rozprowadzane drogą OTA i jak zawsze, falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Mamy tu jakichś posiadaczy tego smartfona? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy