Fakt, że Oppo planuje przedstawić swojego pierwszego smartwatcha, nikogo nie powinien zaskakiwać. Producenci urządzeń mobilnych powoli przestają nimi być, gdyż do gry wchodzą między innymi telewizory. Jednak tytułowa firma na początku najprawdopodobniej przedstawi swój inteligentny zegarek, który powoli zdradza swoje szczegóły w plotkach. W ten sposób dowiadujemy się, że nie zabraknie rozwiązań, które dzisiaj przypisywane są tym najlepszym smartwatchom.

EKG to podstawa dla flagowych smartwatchy – Oppo o tym nie zapomina

smartwatch oppo ekg apple watch

Oppo chce stworzyć swój inteligentny zegarek na planie kwadratu, popierając tę decyzję większym obszarem roboczym w teoretycznie tej samej wielkości obudowie. Nie zabraknie też EKG, co od razu, łącząc obie wzmianki, sugeruje duże powiązanie z Apple Watchem, który niejako rozpoczął taką modę. Naturalnie nie jest to jedyny zegarek, który oferuje wspomniany pomiar – nie zapominajmy o Samsungu Galaxy Watch Active 2 lub Amazfit Verge. Oczywiście EKG w zegarkach nie jest jednoznacznie określane jako dobre. Już mogliśmy spotkać się z wieloma opiniami, jakoby te pomiary były dalekie od rzeczywistych, ale też niejednokrotnie w mediach pojawiały się wiadomości o uratowanym życiu. Wszystko zależy od punktu siedzenia.

Zobacz też: Nintendo i Nvidia już szykują procesor do nowej konsoli.

Mimo wszystko wróćmy do smartwatcha od Oppo, który… nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie się pojawi. Niewykluczone, że firma będzie chciała go przedstawić razem z flagowym Find X2. Ten z kolei ma zapowiedzianą premierę na pierwszy kwartał tego roku, więc miejmy się na baczności. Miejmy też nadzieję, że Oppo w ogóle zdecyduje się wprowadzić swój inteligentny zegarek do Polski, bo z tym też może być różnie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.