ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
disney+ w krajach europy

Disney+ wkrótce zadebiutuje w kolejnych krajach Europy. Znamy dokładną datę i ceny

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Disney+ wkrótce pojawi się w kolejnych krajach Europy. Platforma VOD od Disneya w marcu zadebiutuje w 8 krajach, a latem 2020 roku będzie dostępna w kolejnych państwach.

W jakich krajach Europy Disney+ pojawi się w najbliższym czasie?

Austria, Francja, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Szwajcaria, UK oraz Włochy – w tych krajach Disney+ zadebiutuje już 24 marca 2020 roku. Cena za miesięczny dostęp do platformy w krajach należących do Strefy Euro wyniesie 7 euro. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zapłacą z kolei 6 funtów. Będzie również możliwość wykupienia rocznego abonamentu. Rok dostępu do zasobów Disney+ będzie kosztował odpowiednio 70 euro lub 60 funtów. Decydując się na taką opcję, użytkownicy zapłacą więc za 10 miesięcy oglądania materiałów, a 2 miesiące dostaną gratis.

disney+ w krajach europy

Platforma VOD od Disneya już funkcjonuje m.in. w USA, Kanadzie oraz Holandii. Latem 2020 roku obecności Disney+ w swoim kraju mogą spodziewać się Belgowie, Portugalczycy oraz mieszkańcy krajów skandynawskich. Niestety, wciąż nie wiemy, kiedy platforma zawita do Polski. Niektórzy spekulowali, że może się to stać w marcu. Polacy mieliby otrzymać dostęp razem z mieszkańcami wspomnianych krajów Europy Zachodniej. Póki co się jednak na to nie zanosi.

Czytaj także: Wydatki Netflixa w 2020 roku mają wynieść tyle, co PKB niektórych krajów

Disney+ to amerykańska platforma streamingowa, będąca konkurencją dla Netflixa czy HBO GO. Serwis wystartował w październiku 2019 roku i już pierwszego dnia zanotował ponad 10 milionów subskrybentów. W tym roku na platformie mają pojawić się takie produkcje jak WandaVision, The Mandalorian, Aladyn, Król Lew, Toy Story 4, czy Stargirl. Nie zabraknie też finałowego sezonu Star Wars: The Clone Wars oraz serialu High School Musical. Więcej o tegorocznych premierach Disney+ pisaliśmy na początku stycznia.

źródło: flatpanelshd

Sprawdź najnowsze wpisy