Szybszy Internet Plus

Najlepszy Internet mobilny w Polsce – jak zmieniał się w 2019 roku?

Newsy

Każdy z nas chce, aby wydawane przez niego pieniądze nie były na swój sposób marnowane. Dlatego lubimy dobre inwestycje i jedną z nich jest abonament u operatora. O ile na jakość rozmów już naprawdę rzadko narzekamy i w głównej mierze ma to związek bardziej z urządzeniem, aniżeli dostawcą usług, tak z jakością połączenia sieciowego bywa różnie. Dlatego miesiąc w miesiąc RFBENCHMARK analizuje najlepszy internet mobilny w Polsce i dostarcza nam od groma interesujących danych. Z racji, że 2019 rok mamy już za sobą, to czas na jego podsumowanie.

RFBENCHMARK podsumował 2019 rok – najlepszy internet mobilny w Polsce na przestrzeni miesięcy

Powyższe zestawienia trendowe jasno pokazują, że od drugiego kwartału roku tak naprawdę tylko dwóch operatorów mierzyło się o miano tego najlepszego – T-Mobile oraz Orange. Naturalnie możemy spotkać się z pewnymi odchyleniami, co może mieć między innymi związek z tym, kto i gdzie dokonywał pomiarów. Jednak uśredniając poszczególne miesiące, dostajemy następujące zestawienie:

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Powyższe wykresy jeszcze bardziej uwidaczniają, że to właśnie Orange i T-Mobile oferują najlepszą infrastrukturę. Na prowadzeniu jednak jest pomarańczowy operator, który w ostatnich miesiącach w kilku aspektach ustąpił swojemu róż… magentowemu konkurentowi.

Zobacz też: Samsung jest gotowy na DVB-T2.

Mimo wszystko też nie możemy zapominać o formie wykonywania powyższych analiz. Dane do nich pochodzą wprost od użytkowników, którzy wykonują swoje pomiary. Z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej, w grudniu było ich 465208, co z kolei przekłada się na lepszy ogólny wynik. Jeśli chcecie dołożyć swój lokalny pomiar, to wystarczy, że zainstalujecie aplikację, którą możecie pobrać za darmo ze Sklepu Play lub App Store.

Źródło: RFBENCHMARK


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x