ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus 8 Pro

Szkło w OnePlus 8 ma być użyteczne – fani powoli mogą odetchnąć z ulgą

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Szklane obudowy mają tylko jedną zaletę – są ładne, gdy są czyste. Naturalnie to też kwestia gustu, ale na tle tej jednej zalety pojawia się od groma wad na czele z wytrzymałością. Można na nie przymknąć oko, gdy oferuje się jednocześnie indukcyjne ładowanie, ale nadal nie jest to standard dla wielu producentów. W tym również dla OnePlusa, który jest tą firmą, która otrzymała zdecydowanie największą lawinę niezadowolenia, gdy po udanym i aluminiowym OnePlus 5 przyszedł szklany OnePlus 6 z notchem. Na szczęście lata mijają i wyczekiwane funkcje mogą się pojawiać, więc do OnePlus 8 prawdopodobnie zawita cewka indukcyjna.

Po latach narzekania… szklana obudowa OnePlus 8 pozwoli na bezprzewodowe ładowanie

Coraz więcej źródeł potwierdza, że OnePlus zdecydował się na bezprzewodowe ładowanie. Co prawda nie wiemy, czy tyczy się to całej serii OnePlus 8, czy tylko wybranych reprezentantów. Na pewno OnePlus 8 Pro powinien zaoferować indukcję. Bazowy OnePlus 8, jeśli faktycznie będzie mniejszym odpowiednikiem, też nie powinien stracić tej możliwości. Na końcu pojawia się OnePlus 8 Lite, który ma najmniejsze szanse na bezprzewodowe ładowanie, aczkolwiek Chińczycy potrafią zaskakiwać. Warto pamiętać, że już OnePlus 7T mógł oferować regenerację ogniwa bez kabli, ale zastosowana technologia okazała się zbyt… ciepła.

Zobacz też: Finanse HTC reperowane patentami.

Skoro OnePlus myśli o bezprzewodowym ładowaniu, o którym fani wspominają od lat, to jaki kolejny punkt powinien zostać rozważony? Certyfikowana wodoszczelność? Patrząc na dzisiejsze komentarze użytkowników, to wciąż narzekają oni na odstające od konkurencji jakościowo aparaty. Na pewno ucichły prośby u lepsze wyświetlacze – pod tym względem OnePlus już pokazał, czego się spodziewać w tym roku.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy