Co tam u LG? Po staremu, choć niedawno okazało się, że ich aktualizacja do UX 9.0 (Android 10) oferuje nowy tryb desktopowy. Jednak firma musi najpierw udostępnić nowe oprogramowanie, gdyż obecnie naprawdę niewiele egzemplarzy może pochwalić się najnowszym systemem od Google. Również tyczy się to flagowców, więc ewidentnie trzeba się spiąć i zacząć wydawać globalne aktualizacje. Te właśnie zostały ujawnione – obok smartfonów pojawiły się też terminy, więc pełny harmonogram aktualizacji z Androidem 10 od LG na ten rok został przedstawiony.

Czy Twój smartfon LG otrzyma aktualizację i pozna, czym jest Android 10?

LG G8X ThinQ

Teoretycznie dzisiaj LG oferuje dwa modele z Androidem 10. Są to zaktualizowane G8 ThinQ i V50 ThinQ, ale wyłącznie w Korei Południowej. Globalne, a przynajmniej włoskie wersje LG UX 9.0 mają zostać udostępnione w następujących terminach:

  • V50 ThinQ – luty
  • G8X ThinQ – drugi kwartał
  • G7 ThinQ, G8S ThinQ i V40 ThinQ – trzeci kwartał
  • K50S, K40S, K50 i Q60 – czwarty kwartał

W sumie 9 smartfonów może liczyć na aktualizację, co nie jest zbyt ambitnym planem Koreańczyków. Zapewne w tym roku poznamy już tylko nowości z Androidem 10, choć nie byłbym pewny tego w przypadku średniaków i niżej notowanych urządzeń. W końcu wiele nowości od LG z zeszłego roku tak naprawdę zostało spisanych właśnie na straty.

Zobacz też: Coraz więcej osób otrzymuje ciemny motyw w Facebooku.

Na pewno w drodze jest LG V60 ThinQ, który rozwinie wizję Koreańczyków na dwa wyświetlacze w ramach dodatkowego w etui. W Sieci pojawił się też wygląd LG G9 ThinQ, choć jeszcze nie jesteśmy w pełni pewni, czy to faktycznie ten smartfon. W końcu ponownie do gry wkraczają plotki, jakoby firma chciała zrezygnować z rozwoju serii G. Wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się na targach MWC, które ruszają już pod koniec lutego.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.