Mam pewien problem z emulatorami. Same w sobie nie stanowią dla mnie większego problemu. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy poprawiają znacznie wygodę rozgrywki. Jednak ich użytkownicy to niestety w dużej mierze piraci. Natomiast piractwo jest czymś, czemu jestem bardzo stanowczo przeciwny. Mimo to mocno kibicuję emulatorowi Nintendo Switch i naiwnie liczę, że jego użytkownicy będą na nim uruchamiali jedynie legalnie pozyskane kopie gier.

Yuzu – emulator Switcha

Yuzu - emulator Switcha 

Yuzu to w pełni otwarty emulator Nintendo Switch dla PC. Jego działanie wciąż się poprawia dzięki ciężkiej pracy programistów projektu. Pod koniec 2019 roku Yuzu otrzymało aktualizację Vulkan API, która znacznie poprawiła wydajność kart graficznych AMD i Intel. Obecnie twórcy skupili się na naprawieniu istniejących problemów z dźwiękiem. Obecnie rozpoczęły się testy wczesnego dostępu w celu ulepszenia emulacji audio. Dzięki nowemu miksowaniu i interpolacji dźwięku gry powinny brzmieć już dużo lepiej. Istnieje już funkcja przeskalowywania rozdzielczości, która pozwala na przykład na uruchamianie gier w znacznie wyższej rozdzielczości, pod warunkiem, że komputer może obsłużyć ten proces.

Zobacz też: Nintendo wygrało w sądzie – nie musi płacić kary za kontroler do Wii

Yuzu jest eksperymentalnym emulatorem. Powstaje nie dlatego, że ktoś chce uruchamiać pirackie gry ze Switcha na komputerze. Jest tworzony dlatego, że ktoś może go stworzyć. Celem tego całego przedsięwzięcia jest udowodnienie, że twórcy potrafią go napisać.  Zauważyłem, że wiele osób nie do końca rozumie takie podejście. Na mnie jednak robi ono olbrzymie wrażenie. W końcu powstaje z pasji.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.