Nvidia CES data i godzina

Nvidia rozpoczyna współpracę z dawnym rywalem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Producent układów graficznych Matrox w tym tygodniu ogłosił partnerstwo z dawnym rywalem, czyli Nvidią. Firmy te mają na celu opracowanie nowej serii wieloekranowych kart graficznych do telebimów o dużej rozdzielczości. Karty te będą wykorzystywały procesory graficzne Quadro firmy Nvidia. Muszą być w stanie pracować w trudnych warunkach i pod stałym obciążeniem.

Nvidia i Matrox rozpoczęły współpracę

Matrox

Matrox to nazwa, którą wielu już mogło zapomnieć. Firma wprowadziła na rynek swój pierwszy układ do generowania grafiki pod koniec lat 70. Natomiast w połowie lat 90. spróbowała swoich sił w konsumenckich akceleratorach 3D. Niestety, w porównaniu z podobnymi produktami firm Nvidia i ATI, jej oferta często była niewystarczająca. Matrox odnalazł jednak swoją niszę, oferując podzespoły dla dość niszowych rozwiązań. David Chiappini, wiceprezes wykonawczy ds. badań i rozwoju powiedział, że są zachwyceni możliwością współpracy z firmą Nvidia, liderem w dziedzinie obliczeń na GPU, w celu wprowadzenia na rynek nowego standardu telebimów o dużej gęstości.

Zobacz też: Były doradca ds. Bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii zabiera głos w sprawie Huaweia

Współpraca ta jest kolejnym przykładem naszego zaangażowania w rozbudowę naszego portfolio telebimów. Klienci nadal korzystają z naszej wiedzy graficznej, światowej klasy inżynierii, dedykowanego wsparcia technicznego i długich cykli życia produktów.

— Powiedział.

Nowa linia będzie składać się z jednoslotowych kart graficznych, które będą mogły wysyłać obraz do czterech zsynchronizowanych wyświetlaczy 4K jednocześnie. Będą one mogły jednak pracować w klastrze czterech kart jednocześnie. To umożliwi obsługę do 16 wyświetlaczy z jednego komputera. Dzięki temu, że mają rozmiar tylko jednego slotu, to znaczna część płyt głównych dostępnych na rynku konsumenckim powinna obsłużyć taki zestaw. Karty będą obsługiwać odtwarzanie treści chronionych przez HDCP i są kompatybilne z oprogramowaniem zarządzającym PowerDesk firmy Matrox do celów konfiguracji i dostosowywania.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy