xperia z1 compact sony

 

Sony w swojej historii miało wiele nieudanych modeli, ale także i bardzo dużo lubianych propozycji, które nie miały sobie równych. Takim właśnie smartfonem jest Xperia Z1 Compact, która zadziwiająco długo nie została zastąpiona przez prawdziwego następcę. To jednak w ciągu kilku miesięcy ma się zmienić.

 

W Sieci coraz częściej spotykamy się z przeróżnymi informacjami na temat nadchodzącego flagowego modelu Sony w postaci Xperii Z3. Ma on pojawić się już we wrześniu, ale najprawdopodobniej nie będzie to rewolucyjny smartfon w historii japońskiej firmy. Inaczej może sprawa wyglądać w związku z pomniejszoną wersją następcy Xperii Z2. Otóż Sony znane jest z tego, że edycje „mini” odróżniają się od konkurencyjnych swoją specyfikacją, która czerpie garściami z pierwowzoru. Tym samym Xperia Z3 Compact ma szczycić się następującymi danymi technicznymi:

 

  • 4,6-calowy wyświetlacz FullHD;
  • układ Snapdragon 801 z 3 GB RAM;
  • aparat 20,7 MPx;
  • wykonanie z szkła i aluminium;
  • cienkie ramki wokół ekranu.

 

Jak widać, telefon teoretycznie urośnie, ale z pewnością nie będzie to ogromna różnica w stosunku do Xperii Z1 Compact, gdyż w tym ostatnim otoczka w okół wyświetlacza była na tyle duża, że sprawiała, iż cały telefon aspirował wymiarami do znacznie większych ekranów.

 

sony xperia z3 compact sony xperia z3 compact 12

sony xperia z3 compact 1

 

Nie trudno się domyślić, że dzisiejsze smartfony „mini” bazujące na flagowych modelach faktycznie nie są małe. Mimo wszystko Xperia Z3 Compact najprawdopodobniej będzie najlepszym w swojej klasie. O tym przekonamy się we wrześniu, gdyż wszystko wskazuje na to, że zarówno Z3 jak i pomniejszona wersja będzie zaprezentowana na targach IFA w Berlinie.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.