ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei i InterDigital

Były doradca ds. Bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii zabiera głos w sprawie Huaweia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego stwierdził, że Boris Johnson może prawdopodobnie przeciwstawić się amerykańskim naciskom i wyrazić zgodę na wykorzystanie technologii Huawei w nowej sieci 5G w Wielkiej Brytanii. Przypomniał również, że służby bezpieczeństwa wielokrotnie stwierdzały, że są w stanie złagodzić wszelkie potencjalne zagrożenia stwarzane przez chińską technologię.

Opinia eksperta w sprawie Huaweia w Wielkiej Brytanii

Huawei Wielka Brytania bezpieczeństwo

Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone wielokrotnie naciskały na swoich sojuszników w sprawie zablokowania Huaweia przy budowie sieci 5G. Wielka Brytania jednak stawia na pierwszym miejscu budowę sieci najnowszej generacji, a nie interes Ameryki. Zostało to nawet nazwane szaleństwem przez Amerykanów. Wyżsi rangą urzędnicy Waszyngtonu wielokrotnie ostrzegali, że USA dokona ponownej oceny wymiany informacji wywiadowczych z Wielką Brytanią.

Zobacz też: Motorola One Hyper dostępna w Europie

Brytyjscy urzędnicy ds. bezpieczeństwa zakwestionowali to twierdzenie, a Wielka Brytania używała już niektórych technologii Huawei w poprzednich sieciach komórkowych. Ostateczna decyzja ma się pojawić jeszcze w tym miesiącu. Eksperci sądzą, że Wielka Brytania będzie wielokrotnie proszona o opowiedzenie się po stronie w sporach pomiędzy USA i Chinami.

Ciekawostką w przypadku Huawei jest to, że jest to pierwsza, ale w żadnym wypadku niejedyna kwestia, co do której istnieje ryzyko w ciągu następnej dekady, będziemy pod presją wyboru. 

— Powiedział.

Brytyjscy operatorzy są również otwarci na korzystanie z technologii Huaweia. Vodafone i BT zwróciły się do rządu o zgodę na dostarczenie przez Huawei ich sprzętu 5G.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy