Facebook to aktualnie największy portal społecznościowy na świecie, z którego każdego miesiąca korzysta prawie 2,5 miliarda osób. Biorąc pod uwagę tak ogromną popularność, aż dziw bierze, że aplikacja serwisu Marka Zuckerberga już dawno temu nie dostała ciemnego motywu, którego zalety zauważa coraz więcej użytkowników. Oczywiście Facebook pracuje już nad tą funkcjonalnością od zeszłego roku, jednak dotychczas jej dostępność była bardzo ograniczona. Teraz wygląda na to, że ciemny motyw jest już znacznie bliżej niż dalej.

Ciemny motyw w aplikacji Facebooka

facebook ciemny motyw

Ciemny motyw na chwilę obecną to prawdopodobnie najbardziej pożądana funkcja w aplikacji Facebooka. Jej testy rozpoczęły się już w zeszłym roku, jednak oczywiście dostęp do nowej kolorystyki dostała wówczas jedynie garstka szczęśliwców. Z najnowszych doniesień wynika jednak, że aktualnie ciemny motyw trafia do coraz większej liczby użytkowników aplikacji w wersji na Androida.

Zobacz także: [Promocje dnia] HTC Desire 19+, Google Pixel 3, Canon EOS M50 i więcej w super cenach

Wczoraj pisałem, że ciemny motyw zawitał do wersji beta WhatsAppa, czyli komunikatora, który też należy do Facebooka. Niestety ciemniejsza kolorystyka w aplikacji Facebooka wydaje się być jeszcze niedokończona, więc zapewne WhatsApp będzie pierwszy, jeśli chodzi o jej dostępność w oficjalnej wersji. Niemniej jednak dobrze wiedzieć, że coś się dzieje w tym temacie. Dajcie znać w komentarzach, czy zawitał już do was tryb ciemny w apce Facebooka! Jeśli tak, to możecie się pochwalić zrzutami ekranu w komentarzach.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.