Wyświetlacze AMOLED szybko stają się normą dla chińskich producentów smartfonów, jeśli chodzi o urządzenia flagowe. Jednak na rynku urządzeń ze średniej półki i budżetowych wciąż dominują panele LCD. Bardzo rzadko można znaleźć tanie urządzenie z wyświetlaczem AMOLED. Nic więc dziwnego, że ekrany wykorzystujące technologię ciekłych kryształów wciąć dominują na rynku.

Wyświetlacze LCD w 2019 roku

Wyświetlacze LCD w 2019 roku

Najnowsze statystyki pokazują, że wyświetlacze LCD nadal stanowią większość chińskiego rynku smartfonów, co daje im lwią część, jeśli chodzi o sprzedaż. Z kolei ekrany AMOLED, mimo zdecydowanie rosnącej popularności, stanowią mniej niż 20% rynku. W przyszłości liczba ta zdecydowanie wzrośnie. Jednak na razie AMOLED będzie musiał zadowolić się niższym miejscem. Chińska Akademia Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych wydała dokument o wiele mówiącej nazwie Raport z monitorowania cech charakterystycznych interaktywnych nośników krajowych produktów telefonii komórkowej (2019 wydanie 4).  Wynika z niego, że rynek wyświetlaczy w Chinach osiągnął stabilny punkt pod względem wielkości i rozdzielczości ekranu, przy czym ostatnią dużą zmianą było wprowadzenie wyświetlaczy pełnoekranowych.

Zobacz też: Rozpoczyna się walka sądowa pomiędzy Apple, a pracownikiem, który założył własną firmę

Według statystyk, w czwartym kwartale 2019 roku smartfony z wyświetlaczami 5 cali i większymi stanowiły 55,0% telefonów komórkowych produkowanych w Chinach. Stało się to dzięki popularyzacji wyświetlaczy 18:9. Dzięki nim uzyskano większą przekątną przy mniejszej powierzchni samego panelu. Rozwój czytników linii papilarnych zintegrowanych z LCD może dodatkowo znacznie przedłużyć życie tej technologii. Ponadto, 75,9% tych urządzeń stanowiły smartfony 4G. To oznacza, że rynek 3G powoli zanika. I bardzo dobrze. LTE jest obecnie na tyle powszechne, że jego brak nawet w budżetowym urządzeniu jest dość istotną wadą.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.