Jak najdłuższe wsparcie zakupionego sprzętu jest ważną kwestią dla klientów. Google wydłużyło właśnie okres wsparcia nowych Chromebooków do 8 lat. Producent ogłosił zmianę w podejściu do polityki aktualizacji na konferencji edukacyjnej BETT 2020 w Londynie. Jak można się domyślić, zmiana ta skierowana jest przede wszystkim do środowiska szkolnego i akademickiego. Miejmy nadzieję, że dzięki temu znajdą się osoby fizyczne, zainteresowane kupnem laptopa z logiem Chrome OS.

Okres wsparcia nowych Chromebooków wydłuża się

okres wsparcia nowych chromebookow

Decyzja o wydłużeniu okresu wsparcia dla Chromebooków pokazuje, jak bardzo gigantowi z Redmont zależy na rozwoju tego segmentu urządzeń. Rozszerzenie usługi gwarancyjnej przez Google sprawia, że niektóre modele laptopy mogą liczyć nawet na 8 lat aktualizacji. Wiadomo jednak, że dokładny okres wsparcia będzie dobierany jednostkowo i zależeć będzie od specyfikacji urządzenia. Google ma nadzieję, że zmiana da szkołom i uczelniom więcej czasu na zakup nowych modeli Chromebooków. Nie wiadomo jednak, czy absolutnie wszystkie urządzenia z Chrome OS będą mogły liczyć na tak długie wsparcie. Google wymieniło podczas konferencji na razie tylko dwa modele laptopów: Lenovo 10e oraz Acer Chromebook 712. Ich okres wsparcia został ustalony aż do czerwca 2028 roku. Inne popularne modele, takie jak na przykład Samsung Galaxy Chromebook czy Asus Chromebook Flip nie otrzymały podobnej gwarancji. Można się jednak spodziewać, że one również dołączą do tego grona.

Zobacz też: Motorola Razr trafi do Polski. Kupimy ją u jednego z operatorów

Przy okazji konferencji Google pochwaliło się kilkoma interesującymi statystykami. W samym sektorze edukacyjnym działa obecnie ponad 40 milionów Chromebooków, co jest wartością o 10 mln większą niż rok temu. Jednocześnie jest to również większy wzrost ilości tych urządzeń w porównaniu do 2018 roku. Nikt jednak nie spodziewa się, że Chrome OS będzie w stanie zagrozić hegemonii Windowsa. Google jednak zdaje się o tym wiedzieć i dalej w swoim tempie rozwija platformę. Ostatnie tygodnie są obfite w dobre wiadomości dla użytkowników tego systemu. Sam fakt, że Steam może w najbliższej przyszłości trafić na Chromebooki pokazuje, że urządzenia te zyskują coraz bardziej na popularności. Połączenie tego z Google Stadia sprawi, że laptopy te mogą niedługo stać się sprzętem wykorzystywanym do gier. Czy jednak wydłużony okres wsparcia nowych Chromebooków sprawi, że po sprzęt sięgną nowi klienci ze środowiskiem edukacyjnym?

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.