Google Play to największy sklep z aplikacjami na świecie. Zainstalowany jest na smartfonach z Androidem, jednak wielu ich posiadaczom nie spodobała się ostatnia aktualizacja, którą wypuścił gigant z Mountain View. Mowa oczywiście o tej, która skasowała powiadomienia o zakończeniu aktualizowania aplikacji z Google Play. Mnie osobiście to nie przeszkadza, ale wiem, że są osoby, które uważają inaczej. Na szczęście jest sposób, by wspomniane powiadomienia bezproblemowo przywrócić.

Jak przywrócić powiadomienia z Google Play o zakończeniu aktualizowania aplikacji?

AppNotifier

Android ma to do siebie, że jest systemem bardzo otwartym, dzięki czemu wiele spraw mogą rozwiązać sami użytkownicy. Sposób na przywrócenie powiadomień o zakończeniu aktualizowania aplikacji jest bardzo prosty, bowiem sprowadza się jedynie do zainstalowania aplikacji AppNotifier i zaznaczenia jednej lub dwóch opcji. Aplikację stworzył wieloletni członek forum XDA-Developers, a pobrać ją możecie prosto z Google Play.

Zobacz także: Apple idzie na rękę FBI – możemy zapomnieć o pełnym szyfrowaniu plików w chmurze

Wspomniałem wcześniej o zaznaczeniu jednej lub dwóch opcji – po instalacji aplikacji trzeba wybrać, skąd chcemy otrzymywać powiadomienia o zakończeniu uaktualniania apek – ze Sklepu Play oraz innych źródeł lub tylko z jednego miejsca. Na chwilę obecną nie ma innego, tak prostego i zarazem skutecznego sposobu na przywrócenie opisywanych powiadomień. Instalujecie, czy wręcz przeciwnie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.