Jeśli jescze nie zainstalowałeś Facebook Messenger, zrób to jak najszybciej

Kamil Lewicki Aplikacje 2014-07-29

money-facebook

Facebook z biegiem lat staje się coraz potężniejszy i już naprawdę rzadko można spotkać stronę, gdzie nie będziemy mogli się zalogować korzystając z naszego profilu z serwisu społecznościowego. Tak więc czas zająć się na poważnie urządzeniami mobilnymi i zadbać o wygodę użytkowników. Dlatego zamiast jednej aplikacji konieczne będzie korzystanie z dwóch. By żyło się lepiej.

 

Facebook już w kwietniu zachęcał ludzi korzystających z czatu do instalacji dedykowanej aplikacji, czyli „Facebook Messenger”, gdyż funkcja ta miała zniknąć z podstawowej wersji programu. Sprawa ucichła na parę miesięcy, by uderzyć z wielką siłą. Użytkownicy, którzy do tej pory nie pobrali odrębnej aplikacji będą otrzymywać powiadomienia zachęcające do tego kroku, gdyż wkrótce będzie to jedyne wyjście komunikacji ze znajomymi. Facebook tłumaczy to szybszym dostarczaniem wiadomości nawet o 20% i wygodniejszą obsługą zapewniającą o wiele więcej usprawnień.

messenger.

Z dedykowanej wiadomościom aplikacji miesięcznie korzysta ponad 200 milionów osób. Facebook chce dostarczyć wszystkim jak najlepszej jakości i sprawić, by mobilne korzystanie z serwisu stało się jeszcze szybsze i wygodniejsze. Niestety, informacja ta z pewnością nie ucieszy posiadaczy słabszych smartfonów, gdyż wzrośnie zużycie pamięci RAM oraz zostanie zajęta większa przestrzeń w pamięci wewnętrznej. Ponadto część osób oburzona jest faktem, że nakazuje się im instalować zbędne aplikacje, podczas gdy dotychczasowe działają bez zarzutu i w pełni spełniają ich wymagania. Pamiętajmy też o większym zużyciu baterii.

 

Posunięcie Facebooka może się nie podobać i możliwe jest, że użytkownicy całkowicie porzucą dostępne aplikacje, a zaczną korzystać z niego w przeglądarce. A jak Wy zapatrujecie się na ten krok? A może już Wam to jest obojętne, bo od dawna korzystacie z Facebook Messenger?

 

źródło: Android Authority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x