ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Współpraca Black Shark i Tencent

Współpraca Black Shark i Tencent oficjalnie potwierdzona

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Współpraca Black Shark i Tencent ma zaowocować powstaniem nowego gamingowego smartfona firmy wspieranej przez Xiaomi. Wszystko wskazuje bowiem na to, że nowe urządzenie chińskiego producenta powstanie przy współpracy z jednym z największych twórców gier mobilnych na świecie. Plan stworzenia własnego smartfona przez Tencent wydaje się być coraz bardziej realny.

Współpraca Black Shark i Tencent oficjalnie

Współpraca Black Shark i Tencent

Chińska firma Tencent postanowiła jeszcze bardziej rozszerzyć swoje wpływy na rynku urządzeń mobilnych. Już niespełna rok temu pojawiły się plotki, jakoby twórca takich hitów jak PUBG Mobile, Arena of Valor czy Call of Duty Mobile chciał stworzyć własny gamingowy smartfon. Wtedy w plotkach pojawiała się informacja o współpracy z Razerem, ASUS-em oraz Black Shark. Jak się okazuje, chiński gigant postanowił wybrać tę ostatnią firmę. Nie będzie to jednak pierwszy przypadek kooperacji Tencent z twórcą smartfonów. W lipcu zeszłego roku na rynku pojawił się bowiem ASUS ROG Phone II Tencent Edition. Celem współpracy ma być zróżnicowanie wrażeń z gry dla graczy. Więcej informacji na ten temat dowiemy się na pewno podczas oficjalnej prezentacji smartfona Black Shark 3.

Zobacz też: Huawei próbuje zachęcić programistów do tworzenia aplikacji dla swojego sklepu

Co jednak na tę chwilę wiadomo na temat nowego gamingowego telefonu od chińskiego producenta? Black Shark 3 ma zostać wyposażony w ekran o rozdzielczości 2K+ przy częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Za jego wydajność odpowiadać mają najmocniejsze obecnie podzespoły na rynku. Chodzi tutaj rzecz jasna o procesor Qualcomm Snapdragon 865 z układem graficznym Adreno. Ma to być również pierwszy smartfon wyposażony w aż 16 GB pamięci operacyjnej RAM. Według przecieków Black Shark 3 ma również otrzymać na swoim wyposażeniu moduł łączności 5G. Niestety, ale na tę chwilę nie wiadomo, jaki akumulator pojawi się w nowej odsłonie gamingowego smartfona. Wydaje się, że bateria o pojemności minimum 5000 mAh jest absolutnym minimum, oczywiście z funkcją szybkiego ładowania. Ciekawi mnie jednak, jak będzie wyglądała współpraca Black Shark i Tencent. Być może posiadacze urządzeń otrzymają dodatkowe bonusy do gier chińskiego producenta? Należy jednak oczekiwać, że smartfon prawdopodobnie nie będzie wspierał usług Google.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy