Na Androida dostępnych jest bardzo wiele przeglądarek, lecz zdecydowanie najpopularniejszą jest Google Chrome. Gigant z Mountain View doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że użytkownicy uwielbiają Chrome’a, dzięki czemu ma sporą motywację, by nieustannie ulepszać swój produkt. Teraz dzięki portalowi XDA-Developers dowiedzieliśmy się, że do tytułowej przeglądarki zmierza wspaniała funkcja.

Funkcja w Google Chrome pozwalająca na kopiowanie grafik prosto do schowka zmierza do aplikacji na Androida

Google Chrome

Jeden z commitów w Chromium Geritt wyraźnie wskazuje, że zespół programistów pracuje nad funkcją kopiowania grafik z Google Chrome prosto do schowka. Na chwilę obecną użytkownicy Chrome’a w celu przesłania komuś konkretnej grafiki muszą ją najpierw pobrać i wgrać do konkretnego komunikatora lub też skorzystać z dość kiepskiego menu udostępniania. Jeśli odkryta funkcja wejdzie w życie, a wszystko na to wskazuje, to cały proces zostanie znacząco uproszczony.

Zobacz także: [Promocje dnia] Sony Xperia 10 Plus, Asus ZenFone Max Pro, MacBook Pro 13 2019 i więcej w super cenach

Po skopiowaniu obrazka do schowka będzie można go wygodnie wkleić w dowolnym komunikatorze czy też mailu. Niestety na chwilę obecną nie wiemy, kiedy opisywane uproszczenie trafi do finalnej wersji Google Chrome na Androida. Wiemy za to, że gdy już do tego dojdzie, to nowość będzie można włączyć za pomocą następującej flagi:

  • #context-menu-copy-image

Co sądzicie o tej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.