Pocophone, a właściwie już po prostu POCO ponownie wraca na salony. Z wyjątkiem aktualizacji i kolejna właśnie pojawia się dla POCO F1 – MIUI 11 poznaje, czym jest Android 10. Naturalnie dwuletni smartfon nie był priorytetem dla Xiaomi w kolejności wsparcia, ale trzeba oddać, że wielu teoretycznie droższych i wyżej notowanych konkurentów nadal zostaje w tyle. Oczywiście też trzeba pamiętać, że dzisiaj POCO to teoretycznie osobna marka, niezależna od Xiaomi. Jednak nad omawianą aktualizacją na pewno pracowało jeszcze wielu programistów obu marek.

Aktualizacja POCO F1 – teraz to Android 10 kryje się pod MIUI 11

koniec pocophone

Nie można zapominać, że POCO F1 z MIUI 11 zna się od kilku miesięcy. Pod koniec października została wydana odpowiednia aktualizacja, ale nadal bazująca na Androidzie 9 Pie. Dzisiaj mówimy o wydaniu stabilnej wersji Androida 10 dla tego smartfona. Niemniej nowa wersja oprogramowania nadal dedykowana jest betatesterom. Aktualizacja waży niecałe 2 GB i teoretycznie każdy może ją pobrać oraz zainstalować przez recovery, uprzednio zmieniając je na TWRP. Stosowną paczkę znajdziecie na serwerach MIUI. Wraz z nowym systemem na liście zmian pojawiają się wzmianki o naprawionym panelu powiadomień, który potrafił żyć własnym życiem. Poprawiono również optymalizację trybu Game Turbo.

Zobacz też: Google dołącza do wąskiego grona bilionowych firm.

Oczywiście z racji, że to oprogramowanie wydane testerom, to pamiętajcie, że POCO F1 z Androidem 10 może zawierać pewne błędy. Niemniej wzmianka, że jest to stabilna wersja, sugeruje, że Pocophone może niedługo wydać to oprogramowanie dla szerszego grona, więc warto uzbroić się w cierpliwość. Podobnie jak przy pojawieniu się samego MIUI 11, cały proces może przyspieszyć zmiana regionu na Indie.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.