Fortnite to niesamowicie popularna gra sieciowa, która mimo premiery w 2017 roku, nadal radzi sobie bardzo dobrze. Produkcja studia Epic Games jest dostępna na wszystkie kluczowe platformy – PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch i smartfony z Androidem oraz iOS. Dzięki nowej aktualizacji Fortnite na iOS, gracze korzystający z najnowszego iPada Pro mogą się już cieszyć rozgrywką w 120 klatkach na sekundę. To nie lada wyczyn, bo dotychczas taka płynność była osiągalna tylko na komputerach PC.

Fortnite w 120 FPS na iPadzie Pro, czyli płynniej niż na konsolach

Błąd bezpieczeństwa w Fortnite

Epic Games wypuściło nową aktualizację Fortnite na iOS. Najważniejszą nowością, którą wprowadza wspomniane uaktualnienie, jest możliwość gry w 120 FPS-ach na najnowszym iPadzie Pro. Aby skorzystać z tej opcji, trzeba włączyć odpowiednią opcję w ustawieniach gry. Należy jednak wspomnieć, że wiążę się to z obniżeniem rozdzielczości ekranu oraz jakości grafiki do poziomu średnich detali.

Zobacz także: Dwa nowe laptopy i jeden tablet od Huawei w Polsce – MateBook D 14, MateBook D 15 i MediaPad M6

Oczywiście nie może być mowy o stałych 120 klatkach na sekundę, bo spadki poniżej 100 się zdarzają, ale nie są one zbyt częste. Mimo wszystko 120 FPS w Fortnite na tablecie robi wrażenie i tylko pokazuje, jak mocne jest urządzenie od Apple. Na konsolach PlayStation 4 Pro i Xbox One X Fortnite działa w zaledwie 60 klatkach na sekundę, a na Nintendo Switch – tylko w trzydziestu. Gracie jeszcze w Fortnite? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.