ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
GTA VI wskazówka

Premiera Grand Theft Auto VI już niedługo?

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Premiera Grand Theft Auto VI może nastąpić szybciej, niż się spodziewaliśmy. Rockstar Games miał otrzymać miliony funtów od brytyjskiego rządu. Pieniądze te według analityków firma przeznaczyła na przygotowanie GTA VI. Brytyjski oddział otrzymał dość pokaźną ulgę podatkową. Oczywiście nie obyło się przy tym bez kontrowersji.

Premiera Grand Theft Auto VI zbliża się wielkimi krokami?

Premiera Grand Theft Auto VI

Zgodnie z informacjami podanymi przez TaxWatch UK, firma odpowiedzialna za serię GTA jest największym beneficjentem programu wsparcia branży wideo w Wielkiej Brytanii. Video Games Tax Relief pierwotnie był przeznaczony dla mniejszych deweloperów. Miało im to pomóc w ograniczaniu kosztów produkcji gier. Jednakże pierwotne założenia zostały, lekko mówiąc, zapomniane. Jak podaje The Guardian w swoim raporcie, połowę pieniędzy z tytułu ulgi przekazano czterem studiom – Sony, Sega, Warner Media oraz Rockstar. Niedawno ujawniono, że sam Rockstar w 2019 roku zaoszczędził dzięki temu 37 milionów funtów, co przełożyło się na 37% kwoty całego programu. W związku z tym pojawiło się pytanie, czy nakładanie tak wysokich ulg podatkowych na duże korporacje jest potrzebne. Zdaniem analityków, zaoszczędzone pieniądze Rockstar zainwestował w produkcję GTA VI. Są to wyłącznie plotki, ale jak widać – firma potrzebuje pokaźnego przypływu gotówki, by móc zrealizować swój następny projekt.

Zobacz też: Google wydaje trzy nowe aplikacje, które ograniczą Twoje uzależnienie od smartfona

Dzięki VGTR Rockstar stworzył ponad 1000 miejsc pracy w branży gier wideo. Czy tak konkretne ruchy po stronie twórcy oznaczają, że premiera Grand Theft Auto VI nastąpi już niebawem? Niekoniecznie, ponieważ gracze nadal nie dostali nawet najmniejszej zapowiedzi nowego tytułu. Do sieci trafiają jednak coraz częściej plotki i informacje na temat tej gry. Jakiś czas temu pojawił się przeciek, mówiący o nacisku Take-Two Interactive na włodarzy Rockstar Games. Firma wydawnicza chciała wymusić na twórcach skrócenie planu wydawniczego. Nic dziwnego, bowiem studio od 2013 roku wypuściło tylko dwa tytuły – GTA V oraz Red Dead Redemption 2. Deweloperzy posiadają w swoim zanadrzu jeszcze prawa do takich marek jak Max Payne, Bully czy L.A. Noire. Fani oraz włodarze Take-Two na pewno byliby zadowoleni, gdyby kontynuacja jednej z nich pojawiła się niedługo na rynku. Warto się jednak zastanowić czy skrócenie planu wydawniczego nie wpłynęłoby negatywnie na jakość ostatecznego produktu?

Źródło: VG24/7

Sprawdź najnowsze wpisy