Wielu producentów smartfonów wprowadziło w ubiegłym roku swoje składane smartfony, w tym Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X i Motorola RAZR. Jednak LG wciąż jest daleki od ogłoszenia prac nad prototypem. Nie oznacza to jednak, że firma ignoruje ten temat. Wręcz przeciwnie, co jakiś czas do sieci trafiają wzory nowych wniosków patentowych giganta. Prezentują się one nadzwyczaj interesująco.

LG z zawijanym ekranem

LG z zawijanym ekranem

Po opatentowaniu smartfonu z wysuwanym wyświetlaczem, i zwijanym ekranem, LG opatentowało nowy wzór smartfonu, który posiada wyświetlacz zawijany. Wygląda trochę jak Mi MIX Alpha, ale z ekranem, który można odwinąć z plecków urządzenia. Pomysł na taką konstrukcję jest niezwykle prosty: firma, zamiast rozkładać potrzebną elektronikę w dwóch częściach urządzenia postanowiła wszystko zmieścić w jednej. Jedynym ruchomym elementem w tym przypadku jest więc tylko wyświetlacz. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę interesująco. Jednak nie sam wygląd się liczy.

Zobacz też: Uważajcie na podrobione Mi Bandy – oto jak je rozróżnić

Mimo tego, że grafiki robią spore wrażenie, to mam duże obawy co do ergonomii takiego urządzenia. Taka konstrukcja byłaby bowiem znacznie trudniejsza do trzymania w rękach. Musielibyśmy bowiem trzymać je za ekran, który na domiar złego chybotałby się podczas użytkowania. Co gorsza, w powyższych grafikach nie widać żadnego mechanizmu blokującego, który mógłby rozwiązać ten problem. Dlatego też nie sądzę, żeby w przyszłości takie urządzenie ujrzało światło dzienne. LG jak na razie jedynie zbiera patenty i szuka własnej wizji na urządzenie. Przyznam, że początkowo ten tekst miał być pełen zachwytów nad tym pomysłem. Jednak im dłużej patrzyłem na grafikę i rozważałem wszystkie za i przeciw, tym bardziej do mnie dochodziło, jak bardzo ten projekt jest bezsensowny.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.