Samsung bez ładowarki

Wielkie zmiany w strukturach Samsunga – stery działu mobilnego przekazane w nowe ręce

Newsy

Samsung przyjął praktykę rutynowej rotacji na stanowiskach kierowniczych. Zgodnie z tym, południowokoreański gigant ogłosił kolejną dużą zmianę w zarządzaniu. Roh Tae-moon został nowym szefem działu telefonii komórkowej. Oznacza to, że został wyznaczony do nadzorowania działalności mobilnej firmy. Do tej pory był on liderem w rozwoju linii Galaxy. Oznacza to, że stanęła przed nim jeszcze większa odpowiedzialność niż dotychczas.

Nowy szef działu mobilnego Samsunga

Nowy szef działu mobilnego Samsunga
Roh Tae-moon jest obecnie najmłodszym prezesem w historii firmy. Nie oznacza to jednak, że jest młody. Ma on bowiem 51 lat. Jego nominacja na nowego szefa mobilnego przychodzi w ramach opóźnionych przetasowań. Zmiana miała nastąpić w zeszłym roku, ale została przełożona ze względu na szereg spraw sądowych z udziałem niektórych z jego najwyższej kadry kierowniczej. To właśnie on stoi za odświeżeniem linii Galaxy A. Obniżenie cen przy zachowaniu wysokiej jakości było jego pomysłem, dzięki czemu Samsung stał się konkurencyjny także w stosunku do smartfonów od chińskich producentów. Dodatkowo stoi on za utworzeniem nowej linii Galaxy M.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Do końca miesiąca z HBO GO zniknie prawie 30 kolejnych produkcji. Oto pełna lista

Zadaniem Roha jest teraz ożywienie organizacji, ponieważ konkurencja na rynku smartfonów jest coraz większa. Ta zmiana pozwala Samsungowi na większą elastyczność w określaniu potencjalnych obszarów wzrostu. Samsung od dawna jest liderem pod względem sprzedaży smartfonów na świecie, posiadając około 21-procentowy udział w rynku w III kwartale 2019 roku. Jednak żeby zachować swoją pozycję, musi wciąż się rozwijać. Myślę, że przekazanie kontroli nad całym działem osobie, która dokonała tak wielkich zmian w tak krótkim czasie to świetna decyzja ze strony koreańskiego giganta technologicznego.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x