WhatsApp z połączeniami oczekującymi

WhatsApp na Androida przekroczył imponujący kamień milowy

Newsy

WhatsApp to na chwilę obecną najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie, z którego każdego miesiąca korzysta aż 1,6 miliarda użytkowników. Aplikacja oferuje wiele ciekawych funkcji, w tym pełne szyfrowanie end-to-end, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że tej na Androida właśnie udało się przekroczyć bardzo imponujący kamień milowy, do którego dotarła wcześniej tylko jedna pozycja spoza portfolio Google. Mowa oczywiście liczbie instalacji.

WhatsApp z kolejnym kamieniem milowym w Google Play

WhatsApp 5 miliardów instalacji

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Facebook zmienił plany co do reklam w WhatsAppie, a dziś wyszło na jaw, że aplikacji na Androida udało się przekroczyć kamień milowy w postaci pięciu miliardów instalacji w Google Play. Jest to niemałe osiągnięcie, bowiem taki wynik udało się wcześniej osiągnąć tylko jednej aplikacji spoza portfolio Google, a konkretniej Facebookowi.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz także: Specyfikacja Galaxy S20 raz jeszcze – poznajmy w szczegółach flagowe Samsungi

Trzeba oczywiście wspomnieć, że w przeszłości WhatsApp był preinstalowany na niektórych smartfonach Samsunga i Huaweia, jednak mimo wszystko znaczna większość instalacji pochodzi prosto z Google Play. Nie da się ukryć, że jak na aplikację do wysyłania i otrzymywania wiadomości to bardzo imponujące osiągnięcie, o którym może pomarzyć wielu konkurentów. Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, aby WhatsApp miał przestać rosnąć, więc zapewne już za jakiś czas będziemy informować o kolejnym kamieniu milowym. A Wy korzystacie z WhatsAppa czy preferujecie inne aplikacje tego typu? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x