ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nokia usprawnia pierwsze smartfony z Androidem – aktualizacja na do widzenia

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nokia x x+ xl

Przygoda Nokii z Androidem zakończyła się równie szybko, co zaczęła. Po wielkich emocjach i oczekiwaniach, Finowie ostatecznie zrezygnowali z „Robocika” poświęcając się w pełni systemowi Windows Phone. Niemniej jednak to nie koniec złych wieści, gdyż już od dłuższego czasu posiadacze Nokii X, X+ i XL nie mogą mieć powodów do dumy, a w międzyczasie otrzymują drobną aktualizację na pocieszenie.

Wydane dzisiaj nowe oprogramowanie dla pierwszych trzech fińskich smartfonów z Androidem ma być tym, czym był Value Pack dla posiadaczy Samsunga Galaxy S, a więc nagrodą pocieszenia. Otóż wspomniane modele oficjalnie nie doczekają się aktualizacji platformy do wersji numer dwa, która zostanie tylko dla Nokii X2, ale nowe oprogramowanie stara się to zastąpić. Największa zmianą jest nowy wygląd panelu odpowiedzialnego za wielozadaniowość, a więc centrum przełączania otwartych aplikacji. Dodatkowo Microsoft dołożył swoje trzy grosze i umożliwił instalację „na dzień dobry” takich aplikacji jak Outlook, OneDrive czy też OneNote (z możliwością synchronizacji 500 notatek). Na deser uaktualniono sam market Nokia Store, który teraz ułatwia wyszukiwanie interesujących tytułów.

Dla posiadaczy Nokii X, + i XL to nie jest aktualizacja marzeń, ale już dzisiaj mogą oni sprawdzić w ustawieniach czy mają dostępne nowe oprogramowanie do pobrania. Jak oceniacie tę krótką historię Finów?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy