Popularna niemiecka sieć marketów, działająca również w Polsce, chce wprowadzić nowy sposób płatności we własnych sklepach. Ma być nim system Lidl Pay. Czym będzie się charakteryzował i czy będzie dostępny w Polsce?

Jak działa system Lidl Pay?

Żeby skorzystać z Lidl Pay, użytkownik powinien posiadać aplikację Lidl Plus, a następnie podpiąć pod nią kartę płatniczą. Operacja ta może wymagać autoryzacji, np. za pomocą kodu przesłanego w wiadomości SMS przez bank. Chcąc zapłacić za zakupy w Lidlu, klient generuje kod QR w aplikacji, który jest następnie skanowany przy kasie. Na przełomie stycznia i lutego usługa ma pojawić się w marketach Lidl zlokalizowanych w Niemczech.

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie system trafi do Polski, ale sam fakt pojawienia się Lidl Pay w naszym kraju wydaje się być bardzo prawdopodobny. W sieci pojawiło się bowiem zdjęcie instrukcji dla kasjerów na temat tego, jak obsługiwać klientów. Jej częścią jest przypomnienie, by zapytać ich, czy chcą zapłacić za pomocą nowego systemu płatności.

Czytaj także: Zapłać… odciskiem dłoni – Amazon coraz bliższy nowego systemu

Transformacji cyfrowej Lidla ciąg dalszy

W ciągu ostatnich lat Lidl uruchomił m.in. sklep internetowy i autorską aplikację dla klientów. Wiąże się ona z dodatkowymi ofertami promocyjnymi i ma zaangażować osoby odwiedzające markety. Tego typu pomysły widzieliśmy już u konkurencji, jednak Lidl Pay wydaje się być pewnym przełomem. Pozostaje nam czekać i obserwować, jak system płatności mobilnych Lidla będzie działał w praktyce.

źródło: Business Insider

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.