lidl pay

Lidl Pay – sieć marketów wprowadza własny system płatności

Newsy

Popularna niemiecka sieć marketów, działająca również w Polsce, chce wprowadzić nowy sposób płatności we własnych sklepach. Ma być nim system Lidl Pay. Czym będzie się charakteryzował i czy będzie dostępny w Polsce?

Jak działa system Lidl Pay?

Żeby skorzystać z Lidl Pay, użytkownik powinien posiadać aplikację Lidl Plus, a następnie podpiąć pod nią kartę płatniczą. Operacja ta może wymagać autoryzacji, np. za pomocą kodu przesłanego w wiadomości SMS przez bank. Chcąc zapłacić za zakupy w Lidlu, klient generuje kod QR w aplikacji, który jest następnie skanowany przy kasie. Na przełomie stycznia i lutego usługa ma pojawić się w marketach Lidl zlokalizowanych w Niemczech.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie system trafi do Polski, ale sam fakt pojawienia się Lidl Pay w naszym kraju wydaje się być bardzo prawdopodobny. W sieci pojawiło się bowiem zdjęcie instrukcji dla kasjerów na temat tego, jak obsługiwać klientów. Jej częścią jest przypomnienie, by zapytać ich, czy chcą zapłacić za pomocą nowego systemu płatności.

Czytaj także: Zapłać… odciskiem dłoni – Amazon coraz bliższy nowego systemu

Transformacji cyfrowej Lidla ciąg dalszy

W ciągu ostatnich lat Lidl uruchomił m.in. sklep internetowy i autorską aplikację dla klientów. Wiąże się ona z dodatkowymi ofertami promocyjnymi i ma zaangażować osoby odwiedzające markety. Tego typu pomysły widzieliśmy już u konkurencji, jednak Lidl Pay wydaje się być pewnym przełomem. Pozostaje nam czekać i obserwować, jak system płatności mobilnych Lidla będzie działał w praktyce.

źródło: Business Insider


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x