tesla model s

 

Kilkanaście lub być może już kilkadziesiąt lat temu w filmach pojawiały się magiczne zegarki, których zadania nie ograniczały się tylko i wyłącznie do mierzenia czasu. Dzisiaj większość takich sztuczek jest już możliwych, a nowa platforma Android Wear jeszcze szybciej pozwoli zbliżać się do wyjątkowych rzeczy z filmów.

 

Obecnie dostępny w sprzedaży jest LG G Watch toteż nie dziwi fakt, że większość ciekawych aplikacji i możliwości pokazywane są właśnie na tym modelu. Tym razem nie mogło być inaczej. Platformą Android Wear zainteresował się żadna inna firma jak sama Tesla znana ze swoich elektrycznych samochodów sportowych naszpikowanych nowinkami technicznymi. Aplikacja stworzona przez programistów tej amerykańskiej firmy pozwala w małym stopniu kontrolować kilka funkcji dostępnych w Tesli Model S. Są to: otwieranie/zamykanie drzwi, rozsuwanie/zasuwanie dachu szklanego, trąbienie. Wszystkie te czynności można wykonać za pomocą zegarka opartego na platformie Android Wear (oraz oczywiście na smartfonach z Androidem), a ich działanie najlepiej prezentuje poniższy film:

 

 

Link do aplikacji: Klik!

 

Oczywiście to bardzo małe możliwości, ale pamiętajmy, że to tylko początek. Także pewne jest, że rozwój nie posunie się do tego, iż sterowaniem samochodu zajmie się nasz zegarek, ale kto wie? Czas pokaże – dzisiaj posiadacze Modelu S od Tesli mogą pokazać jeszcze jedną sztuczkę dotyczącą ich wyjątkowego samochodu. Na koniec zobaczcie jako ciekawostkę ciekawostki jak wygląda środek omawianego samochodu:

 

tesla model s srodek wnetrze

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.