File photo of a Huawei logo seen above the company's pavilion during the CommunicAsia trade show in Singapore

Huawei zdaje się lubić duże smartfony. W ich ofercie znajdziemy już kilka modeli, które swoją „ponadprzeciętną” przekątną ekranu czynią z nich phablety. Najwyraźniej takie produkty cieszą się uznaniem wśród konsumentów, więc pora na kolejną słuchawkę. Następcę Huawei Ascend Mate 2.

 

Zawierzając chińskim mediom możemy oczekiwać nowej słuchawki od Huawei. Ascend Mate 3 może się jednak ukazać jako Ascend D3, gdyż firma podobno chce połączyć serię Mate z D. Nadchodzący model ma się cechować 6-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, wokół którego zobaczymy bardzo cienkie ramki. W środku urządzenia znajdziemy ośmiordzeniowy układ HiSilicon Kirin 920 stworzony przez Huawei, wspierany będzie on przez 2 GB pamięci RAM. Użytkownik dostanie 13-megapikselowy aparat z tyłu urządzenia, natomiast z przodu kamerka zaoferuje zdjęcia w rozdzielczości 5 megapikseli. Oprócz tego na pokładzie będzie 16 GB pamięci wewnętrznej, Android KitKat, a dodatkowo pojawi się możliwość obsługi sieci LTE.

ascend mate 3 1

Opierając się na zdjęciach jakie wyciekły do Sieci możemy stwierdzić, że Ascend Mate 3 (D3) wyglądem mocno przypomina HTC One. Oczywiście nie mamy tu do czynienia z głośnikami stereo umieszczonymi na dole i górze przedniego panelu, ale zamysł osiągnięcia kontrastu między wyświetlaczem a obudową jest wyraźnie widoczny.

ascend mate 3

W całej sprawie najbardziej zadziwia fakt, że dopiero niedawno Huawei wypuściło na rynek Ascend Mate 2. Niemniej oficjalnej zapowiedzi najnowszego modelu możemy się spodziewać już we Wrześniu.

 

6-calowy phablet o takiej specyfikacji to chyba ciekawa oferta. Jak sądzicie?

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.