Poczta Polska chwali się możliwością bezpłatnego zwrócenia zakupów zrobionych w niektórych sklepach internetowych, np. na platformie Allegro, za jej pośrednictwem. Instytucja podsumowała ubiegły rok swojej działalności – ze statystyk wynika, że liczba e-zwrotów wzrosła o ok. 90% w porównaniu do roku 2018.

Nieudane zakupy online można zwrócić bez dodatkowych kosztów – chwali się Poczta Polska

W ramach programu Allegro SMART! możliwy jest bezpłatny zwrot zakupionego artykułu, na który klient z reguły ma 14 dni, licząc od momentu odebrania przesyłki. Przed odesłaniem towaru należy każdorazowo upewnić się, czy sprzedający na Allegro.pl przewiduje taką czynność i w jakim terminie należy jej dokonać. Formularz zwrotów znajduje się w zakładce „kupione” na koncie klienta. Wystarczy go wypełnić, wybrać sposób dokonania zwrotu i udać się z wydrukowaną etykietą i paczką do jednej z ponad 4300 placówek pocztowych (nie dotyczy Agencji Pocztowych) – informuje Poczta Polska.

poczta polska chwali się

Co, jeśli zrobiliśmy zakupy poza Allegro, a chcemy bezpłatnie zwrócić towar? Powinniśmy sprawdzić, na jakich zasadach sklep współpracuje z Pocztą Polską. Zależnie od modelu tej współpracy, obowiązuje jedna z trzech reguł zwrotu zakupów:

  • zawsze bezpłatny zwrot – po wypełnieniu formularza kupujący otrzymuje gotowy list przewozowy na skrzynkę e-mailową;
  • bezpłatny zwrot – na podstawie zgłoszenia od kupującego, sklep każdorazowo podejmuje decyzję o udzieleniu zgody na bezpłatny zwrot;
  • zwrot odbywa się na koszt kupującego.

Czytaj także: Zapłać… odciskiem dłoni – Amazon coraz bliższy nowego systemu

Warunki zwrotów zależne są od zapisów umowy sprzedawcy z Pocztą Polską. Do dyspozycji klienta chcącego odesłać towar przygotowany jest interaktywny formularz eZwrotów – przypomina Poczta Polska.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.