Nikogo nie powinienem zaskoczyć, że Huawei tworzy swoje własne usługi w ramach Huawei Mobile Services (HMS). Zostały one już wstępnie zaprezentowane wraz z Mate 30 Pro, ale od tego czasu cały czas są rozwijane i dopiero z serią P40 w marcu mają w pełni ujrzeć światło dzienne. Naturalnie Chińczycy nie są w stanie w tak krótkim czasie w pełni stworzyć konkurencję dla usług Google. Dlatego Huawei szuka wsparcia u firm trzecich. Taki znalazł się w Holandii i jest nim TomTom, który dostarczy mapy oraz poboczne usługi w ramach konkurencji dla Map Google.

TomTom rozpoczyna współpracę z Huawei – rośnie konkurent dla Map Google

huawei tomtom mapy google uslugi

Co ciekawe, zarówno Huawei, jak i TomTom nie ogłosili swojej współpracy na hucznej imprezie. Nawet nie wydali komunikatu do mediów. Tak naprawdę dowiadujemy się o tym przez przypadek, gdy o całej sytuacji wspomniał przy okazji jeden z pracowników holenderskiej firmy, Remco Meerstra. Nie poznaliśmy żadnych szczegółów współpracy oraz formy przedstawiania map, więc prawdopodobnie Huawei nie jest jeszcze gotowe. Chińczycy mogą pochwalić się mapami w swoich usługach dopiero w momencie, gdy te zostaną właściwie zaimplementowane. W końcu trzeba mieć nadzieję, że HMS nie będzie tylko zlepkiem aplikacji firm trzecich, a całymi bibliotekami, jak to ma miejsce w przypadku usług Google.

Zobacz też: Aktywność dzieci w Internecie może być zatrważająca.

W przypadku amerykańskich propozycji mówimy o dużej integracji map w wielu aplikacjach. Huawei powinien udostępnić odpowiednie biblioteki programistom, aby Ci mogli bezproblemowo dostosować rozwiązanie TomToma do właściwego działania z aplikacjami firm trzecich. Zaproponowanie samej aplikacji do przeglądania map i nawigacji to zdecydowanie za mało, aby mówić o godnej konkurencji dla Map Google i całych usług.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.