ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aplikacja do obsługi… samochodu?

Autor: Mateusz Jabłoński Kategoria: Newsy
nissan_leaf

Nissan LEAF (Leading, Environmentally friendly, Affordable, Family car – wiodący, przyjazny dla środowiska, tani samochód rodzinny) jest przez wielu uważany za pierwszy komercyjny samochód elektryczny – a na pewno jest pierwszym masowo produkowanym samochodem na prąd. Został odznaczony tytułem 2011 World Car of the Year podczas targów samochodowych International Auto Show w Nowym Jorku jako samochód innowacyjny. Firma Nissan robi ukłon w stronę posiadaczy niniejszego samochodu oraz telefonów z systemem Android – wypuściła bowiem aplikację do monitorowania i obsługi LEAF-a. Co potrafi aplikacja?

nissan-leaf2
Dzięki programowi sprawdzimy status ładowania baterii w samochodzie, ręcznie rozpoczniemy lub przerwiemy ładowanie, określimy przybliżony zasięg samochodu na aktualnym naładowaniu oraz włączymy i ustawimy klimatyzację. Aplikacja jest dostępna dla każdego posiadacza samochodu.

Pomimo tego, że aplikacja nie oferuje wodotrysków, łatwo zauważyć postępującą tendencję do integracji przedmiotów codziennego użytku z urządzeniami mobilnymi. W niedalekiej przyszłości może okazać się, że zamiast kluczy do domu i samochodu, portfela oraz dokumentów wystarczy nam sam telefon z kompletem aplikacji zastępujących wszystkie powyższe rzeczy.

źródło: pocketnow.com 

Sprawdź najnowsze wpisy