ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Chrome 79 naprawione

Chrome sugeruje, że czas już zamknąć stare karty – koniec z uśmieszkiem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Możliwość otwierania wielu stron jednocześnie w przeglądarce internetowej był swego rodzaju przełomem. Dzisiaj z kart korzystają wszystkie tego typu programy, na czele z Chrome. Mimo wszystko często zdarza się nam przesadzać z tego udogodnienia. Przynajmniej tak jest w moim przypadku, gdy spojrzę na otwarcie na liczbę otwartych stron na swoim smartfonie. Właściwie to tej liczby już nie ma, a jest uśmiech 😀, który symbolizuje, że kart w pamięci jest już ponad 100. Wątpię, abym był jedynym, który się boryka z taką przypadłością, gdyż Google postanowiło wprowadzić sugestię zamykania stron. Naturalnie zrobi to za nas, jednym kliknięciem.

Nie korzystasz z wielu otwartych kart w Chrome? Ten zasugeruje Ci ich zamknięcie

google chrome zamkniecie kart podpowiedz sugestia

Siłą rzeczy Chrome poprzez swoje sugestie nie skupi się na zamknięciu wszystkich kart oprócz tej używanej. Google za czynnik, który uznaje za istotny do oznaczenia strony za nieużywaną, uznało czas. Oczywiście nie wiemy, czy mowa jest o dniu lub tygodniu, ale właśnie w ten sposób dobierane są strony do zamknięcia. Jak możecie zobaczyć powyżej, możemy przejrzeć, które dokładnie karty Chrome chce usunąć, a następnie… zrobić to jednym kliknięciem. Nie jest to nowo odkryta funkcjonalność, gdyż programiści popełnili taką wzmiankę już w sierpniu zeszłego roku. Teraz ta pojawiła się w formie flagi, a w ramach Chrome Canary jest ona domyślnie włączona. Jeśli nie chcecie próbować niestabilnej wersji przeglądarki, to aktywujcie następującą funkcję:

chrome://flags/#enable-close-tab-suggestions

Zobacz też: Twitter kierował swoimi reklamami do… neonazistów.

Czy zamykanie starych, nieużywanych kart w Chrome jest konieczne? Z jednej strony tak, aczkolwiek Google dba, aby dawno nieodwiedzane strony, będące w tle, były zamrażane. Niemniej programiści coraz sprytniej omijają te zabezpieczenia, więc istnieje pewne niebezpieczeństwo. Mimo wszystko kluczowym punktem, który powinien Was zachęcić do zamykania kart, to… wspomniana pamięć. Im więcej stron w kartach, tym więcej RAM-u zużywa Chrome i szybciej innej aplikacje w tle są zamykane.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy