Honor podzielił los i Huawei, więc niestety ich seria V30 wciąż jedynie zapowiada się świetnie, ale bez usług Google. Mimo wszystko Chińczycy planują opuścić Państwo Środka ze swoimi urządzeniami i dotrzeć z nimi do Europy. Jednak to jedynie na tę chwilę zapowiedź. Być może producent czeka na dopracowanie Honora V30 Lite, który trafił właśnie do Sieci w ramach dwóch certyfikacji. Te zdradzają nam, że nadchodzi naprawdę wyjątkowy smartfon dla osób, które cenią małe rozmiary i duży akumulator.

Honor V30 Lite dostaje certyfikaty – poznajemy wygląd, akumulator i wymiary

Zacznijmy od tego, co pokazała nam certyfikacja TENAA, czyli wygląd Honora V30 Lite. Właściwie to Honora MOA-AL00, bo nazwa V30 Lite nie została potwierdzona. Możemy się jej domyślać za sprawą właśnie designu, który nawiązuje do V30 i V30 Pro. Różnica sprowadza się do tego, że Lite zaoferuje notcha w kształcie kropli, podczas gdy starsze rodzeństwo wycina miejsce na same aparaty. Brakuje też czytnika linii papilarnych na krawędzi. Być może ten trafi pod wyświetlacz – V30 i V30 Pro prezentują obraz na panelu LCD, więc czyżby V30 Lite miał stawiać na OLED? Ewentualnie może to być jeden z pierwszych smartfonów z czytnikiem linii papilarnych w wyświetlaczu LCD, które zostały zapowiedziane na ten rok. To by było na tyle w kwestii wyglądu Honora V30 Lite. Teraz przejdźmy do drugiej certyfikacji, MIT (Ministry of Industry and Information Technology), która zdradza kilka punktów ze specyfikacji:

  • 6,3-calowy wyświetlacz
  • akumulator o pojemności 4900 mAh (ładowanie 10 W)
  • Dual SIM
  • wymiary: 159,07 x 74,06 x 9,04 mm

Tak, tak, 6,3-cala dzisiaj należy uznawać za małego smartfona, w momencie gdy topowe flagowce powoli przekraczają granicę 7 cali. Naturalnie nie przywiązywałbym uwagi do mocy ładowania na poziomie 10 W – to zapewne wyłącznie kwestia certyfikacji, a Honor V30 Lite ostatecznie zaoferuje wyższą moc.

Zobacz też: Chińczycy łowią drony i niesamowicie im się to opłaca.

Tym samym jak oceniacie Honora V30 Lite? Wasz przyszły smartfon, czy też jednak brak usług Google sprawi, że będziecie traktować go jedynie w formie ciekawostki?

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.