ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s20 s11 aparat bright night

Specyfikacja Galaxy S20 raz jeszcze – poznajmy w szczegółach flagowe Samsungi

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Specyfikacja Galaxy S20 to pojęcie, które może zmienić się każdego dnia. Samsung teoretycznie już nie ma czasu na zmiany, ale mimo to w Sieci potrafią pojawiać się sprzeczne informacje na temat tych smartfonów, do czego zresztą jesteśmy przyzwyczajeni. Największe zamieszanie wokół wyświetlacza zostało rozwiane, gdy do Sieci trafiły zdjęcia i film z Galaxy S20+. Tym samym dzisiaj możemy rozszerzać kluczową część specyfikacji, którą niedawno Wam przedstawiałem, o kolejne parametry. Dlatego po raz kolejny możecie zadecydować, który reprezentant Galaxy S20 jest dla Was – bazowy model, Galaxy S20+, a może Galaxy S20 Ultra?

Samsung Galaxy S20 – specyfikacja w szczegółach

samsung galaxy s20 specyfikacja ultra plus 5g

Powyższa tabela przywraca pytanie, czy modele 5G będą się drastycznie różnić od tych z obsługą tylko 4G? Swego czasu Evan Blass potwierdził, że bazowy model i Galaxy S20+ (wtedy Galaxy S11) zaoferują takie wersje, podczas gdy topowy Galaxy S20 Ultra (wtedy Galaxy S11+) ma być oferowany wyłącznie z modemem 5G. Patrząc na serię Galaxy Note10, to możemy przypuszczać, że Samsung odszedł od rozróżniania tych smartfonów czymś więcej, aniżeli tylko obsługą sieci nowej generacji. Dlatego przejdźmy do samej specyfikacji Galaxy S20, w której zabrakło jedynie wzmianki o pamięci operacyjnej. Według plotek Samsung ma zaoferować od 8 do aż 16 GB RAM w swoich flagowcach. Powyższa tabela potwierdza za to występowanie matrycy 108 MPx tylko w Galaxy S20 Ultra, podczas gdy mniejsze i słabsze propozycje otrzymają nową generację 12 MPx. Różnice w jakości będą też zauważalne w przypadku selfie. O ile Galaxy S20 i Galaxy S20+ zaoferują aparaty, które znamy z zeszłorocznych modeli, tak Galaxy S20 Ultra wykorzysta nieznany nam jeszcze sensor. Obecność kamery ToF w Galaxy S20+ względem Galaxy S20 pozwoli temu pierwszemu stosować filtry w filmach. Z kolei Galaxy S20 Ultra względem pozostałej dwójki otrzyma peryskop. Tak w skrócie można ocenić aparaty całej serii.

samsung galaxy s20+ wyglad zdjecia film plus

Przejdźmy do wyświetlaczy Galaxy S20, które mają oferować 120 Hz, ale pamiętajcie, że tylko w ustawieniu z FullHD. Miło ze strony Samsunga, że tym razem pod tym kątem najsłabszy model nie będzie odstawał. Przez pryzmat plotek budzić wątpliwość może pojawienie się slotu na karty MicroSD – nieoficjalnie padają wzmianki, jakoby Koreańczycy mieli pozwolić na rozszerzanie pamięci tylko w Galaxy S20 Ultra. Inna wersja wydarzeń wskazuje, jakoby to właśnie wyróżniało modele z 5G.

Zobacz też: Co oferuje nowy Microsoft Edge?

Co najważniejsze, to fakt, że prawdopodobnie poznaliśmy tabelę ze specyfikacją Galaxy S20, która to będzie tyczyć się Europy. W końcu niewiele państw ma otrzymać tę słabszą odmianę poza Starym Kontynentem. To właśnie kwestia, która może odegrać kluczową rolę przy porównywaniu urządzeń z różnych źródeł. Podobno Snapdragon ma trafić do większej liczby państw ze względu na jego wyraźnie wyższą wydajność. Jednak to temat, który zostanie wyjaśniony dopiero po premierze. Samsung nie ma zamiaru prowadzić prezentacji na wielkich targach, więc organizuje swoje wydarzenie. Seria Galaxy S20 zostanie przedstawiona razem z Galaxy Z Flip już 11 lutego, więc za niecały miesiąc.

Źródło: MySmartPrice

Sprawdź najnowsze wpisy