Microsoft nie ma najmniejszego zamiaru zawodzić swoich zagorzałych fanów. Firma udostępniła właśnie Xbox Console Streaming w Polsce. Dzięki tej usłudze możecie zagrać w gry dostępne na Xbox One na swoich smartfonach lub tabletach. Oczywiście przedtem musicie spełnić kilka podstawowych wymogów.

Xbox Console Streaming udostępniony w Polsce

Xbox Console Streaming w Polsce

Xbox Console Streaming jest to stosunkowo nowa usługa, dzięki której możliwe jest strumieniowanie gry z konsoli na urządzenie mobilne. Udostępnienie jej dla wszystkich użytkowników jest znakiem, że Microsoft dalej pragnie rozwijać obecną generację konsol. Aby cieszyć się z możliwości Xbox Console Streaming w Polsce, należy w pierwszej kolejności zapisać się do bezpłatnego programu Xbox Insider. Oczywiście najważniejszym warunkiem przystąpienia do usługi jest jednak posiadanie konsoli Xbox One. Gdy już pierwsze dwa punkty są za nami, musimy upewnić się, że mamy smartfon lub tablet z Androidem w wersji 6.0 i wyższej. Niezbędny jest on do pobrania ze sklepu Play aplikacji Xbox Game Streaming. Następnie z urządzeniem mobilnym należy przy użyciu Bluetooth połączyć kompatybilny kontroler. Po przeprowadzeniu wszystkich tych czynności gracz uzyska możliwość strumieniowania tytułów z Xbox One, w tym gier dostępnych w abonamencie Xbox Game Pass. Niestety, ale gra w tytuły z Xbox 360 działające w ramach kompatybilności wstecznej nie jest możliwa.

Zobacz też: Miesięczna subskrypcja PlayStation Plus tańsza o połowę

Jak na razie usługa Xbox Console Streaming jest cały czas w fazie testów. Niemniej jednak warto śledzić rozwój tej usługi w najbliższej przyszłości. Zachęcić do niej może między innymi Xbox Game Pass, posiadający coraz więcej fanów na całym świecie. Microsoft ujawnił właśnie, że do abonamentu XGP dołączone zostaną kolejne gry. Usługa na PC wzbogaciła się o A Plague Tale: Innocence, GRIS oraz Children of Morta. Jeśli chodzi o graczy konsolowych, to oprócz ostatniego tytułu mogą oni cieszyć się rozgrywką w Tekken 7. To jednak nie koniec dobrych informacji. Aby zachęcić graczy do kupna abonamentu, Microsoft przygotował specjalną promocję. W jej ramach nowi i powracający klienci mogą wykupić trzymiesięczny dostęp do Xbox Game Pass za jedyne 4 złote. Jak sami przyznacie, nie jest to zbyt wygórowana cena za dostęp do wielu świetnych tytułów.

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.