Chrome OS, mimo że trafił także na tablety, jest systemem stworzonym głównie z myślą o obsłudze za pomocą klawiatury i gładzika. Dlatego też w tej konfiguracji jest znacznie bardziej przyjazny niż tablet z Androidem sparowany z klawiaturą i myszką. Wiem, o czym mówię, ponieważ przez długi czas korzystałem z tej drugiej opcji w celu robienia notatek na studiach. Chociaż jeśli chodzi o wagę, to rozwiązanie wciąż wygrywa.

Nawigacja gestami Chrome OS

Nawigacja gestami Chrome OS

Chrome OS 80 niedawno trafił do kanału beta. Przynosi on ze sobą obsługę zupełnie nowych gestów. Według pierwszych testów bez problemu działają one z większością aplikacji. Niestety, jako że mój Chromebook nie ma dotykowego wyświetlacza, to nie jestem w stanie tego osobiście zweryfikować. Podobno jednak część programów ma z nimi pewne problemy. Zwłaszcza te stworzone z myślą o Linuxie. Pamiętajmy jednak, że wciąż mówimy tutaj o funkcji dostępnej w wersji beta. Miejmy nadzieję, że zanim trafi ona do oficjalnego kanału, zostanie poprawiona.

Zobacz też: Phil Spencer planuje dalszy rozwój Xbox Game Studios

Jest to świetny ruch ze strony Google. Jako że aplikacje Chrome okazały się niewypałem, to dominującą rolę przejęły na platformie programy pod Androida. Te natomiast najlepiej jest obsługiwać przy użyciu dotykowego wyświetlacza. Niestety, zabawa myszką w tej sprawie bywa dość uciążliwa. Chociaż wiele programów i gier — zwłaszcza portów z innych platform — działa naprawdę dobrze pod myszką.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.