World of Horror to niepokojący kosmiczny horror retro RPG. Jego warstwa wizualna została stworzona przez polskiego dentystę przy użyciu MS Paint. Już 20 lutego ma on trafić na platformę Steam w ramach programu Steam Early Access, czyli wczesnego dostępu. To jednak dopiero początek. Tytuł domyślnie ma trafić także na takie platformy jak PlayStation 4 i Nintendo Switch już pod koniec 2020 roku. Chociaż przy takiej dacie premiery może nieco dziwić brak PlayStation 5 na liście, to pamiętajmy, że jest to gra indie, a dostęp do platform deweloperskich nowej konsoli będzie początkowo mocno ograniczony.

World of Horror

World of Horror został stworzony przez Pawła Koźmińskiego, polskiego dentystę na pół etatu, który posługuje się pseudonimem Panstasz. Inspiracją dla Koźmińskiego był Junji Ito, japoński artysta z gatunku horror manga, oraz H.P. Lovecraft. Gra rozgrywa się w serii przerażających historii rozgrywających się w japońskim miasteczku pełnym przerażających potworów i demonów. Naszym zadaniem jest zgłębianie tajemnic, a jednocześnie przetrwanie turowej walki w 1-bitowych czarno-białych scenach.

Zobacz też: Smartfony Pixel 2 i Pixel 2 XL otrzymały wyczekiwaną funkcję

Koźmiński współpracował z autorką scenariuszy z Ubisoftu Cassandrą Khaw, która pracowała przy takich grach jak Wasteland 3, Sunless Skies i She Remembered Caterpillars oraz napisała horror Hammers on Bone.

Jej wgląd w przerażające sposoby myślenia pomogły mi uwydatnić niepokojący charakter tajemnic, postaci i przedmiotów, które można znaleźć w World of Horror.

— powiedział Koziński.

Wersja na Steam Early Access będzie kosztowała 14,99 USD. Początkowo tytuł będzie dostępny jedynie w języku angielskim. Jednak domyślnie mają się pojawić także inne, w tym Polski. Z czasem dojdą także kolejne postacie, tajemnice i wydarzenia. Najwięcej zmian ma natomiast przynieść wersja pełna, oznaczona numerem 1.0.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.