WhatsApp znajduje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Kilka lat temu aplikację kupił Facebook, który jednak dotychczas nie zarobił na niej ani grosza. W zeszłym roku gigant w końcu zapowiedział, że zabierze się za monetyzację WhatsAppa i już w 2020 roku w aplikacji pojawią się reklamy. Na szczęście wygląda na to, że Mark Zuckerberg i spółka nieco zmienili swoje plany.

Co z tymi reklamami w WhatsAppie? Wygląda na to, że użytkownicy mogą spać spokojnie

WhatsApp w 2020 roku

Wygląda na to, że użytkownicy WhatsAppa mogą spać spokojnie, nie obawiając się, że w aplikacji pojawią się reklamy – przynajmniej na razie. W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że w WhatsAppie miały się pojawić wspomniane reklamy w nowej sekcji podobnej do Stories z Instagrama, gdzie mogłyby się wyświetlać na pełnym ekranie. Raport The Wall Street Journal donosi jednak, że na chwilę obecną Facebook porzucił plan monetyzacji WhatsAppa, bo zespół, którego zadaniem było wymyślenie najlepszego sposobu na zarabianie w aplikacji, został rozwiązany.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz także: Google Play nie będzie już wyświetlać powiadomień o zakończeniu aktualizowania aplikacji

Co ciekawe, twórcy WhatsAppa – Jan Koum i Brian Acton, w 2016 roku zaktualizowali regulamin aplikacji o wzmiankę, że nie mogą być w niej wyświetlane reklamy. Miało to na celu utrudnienie Facebookowi rozpoczęcie zarabiania w ten sposób, bo jeśli gigant zdecyduje się na wdrożenie reklam do WhatsAppa, to będzie musiał najpierw poinformować o tym fakcie wszystkich użytkowników. A wy korzystalibyście nadal z tytułowego komunikatora, gdyby pojawiły się w nim reklamy? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.