Google nigdy się specjalnie nie chwaliło przychodami, jakie generuje Sklep Play. Wynika to z tego, że mimo znacznie większej liczby użytkowników systemu Android to właśnie iOS generuje największe dochody ze sklepu z aplikacjami. Taką sytuację powoduje szereg czynników. Znaczna część smartfonów z Androidem to urządzenia budżetowe. Są one kupowane przez mniej zamożne osoby, które nie chcą wydawać pieniędzy na gry i programy. Dodatkowo dzięki mniej restrykcyjnym zasadom Sklepu Play znalezienie tam darmowej alternatywy jest znacznie łatwiejsze. Po co więc przepłacać?

iOS wciąż najbardziej dochodowy

iOS najbardziej dochodowy

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Dane te zostały ujawnione na Huawei Developer Day w slajdzie od Francisco Jeronimo, wiceprezesa stowarzyszonego w IDC. Podzielił się on danymi pokazującymi rozkład przychodów pomiędzy różnymi platformami. Wynika z nich, że Apple wygenerowało 50% przychodów. Sklep Play z kolei zarządza znacznie mniejszymi 27%, podczas gdy Chiny mają zaskakująco duże 20% przychodów. Nic dziwnego, że Google nigdy wcześniej nie opublikował tych danych.

Zobacz też: Apple zdominowało rynek bezprzewodowych słuchawek w 2019 roku

Jeśli chodzi o ich bazy instalacyjne, szacuje się, że Apple ma około 1 mld aktywnych użytkowników. W ostatnim oświadczeniu Google podało liczbę 2,5 mld aktywnych użytkowników Androida. Pomimo tej olbrzymiej przewagi, każdy użytkownik iOS generuje średnio 33 USD dla programistów, a każdy użytkownik Androida tylko 13,2 USD. Mając to na uwadze, nie jest zaskoczeniem, że aplikacje i gry nadal są tworzone głównie z myślą o iPhone. Ciekawie natomiast wygląda kwestia Chin. Dane podają zbiorcze informacje, nie wiadomo więc jakie udziały mają sklepy poszczególnych producentów.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.