Rok 2019 był dość trudny dla Huaweia, jednak producent wyszedł z tego obronną ręką. Nie oznacza to jednak koniec kłopotów. Chiński gigant wciąż nie odzyskał dostępu do usług Google. Mimo że USA i Państwo Środka zaczęły się już dogadywać, to sytuacja producenta może jeszcze przez wiele tygodni, a nawet miesięcy pozostać bez zmian. Nic więc dziwnego chińska firma walczy o zachowanie swojej pozycji na rynku telefonów komórkowych z pełną wersją HMS Core 4.0.

Huawei HMS Core 4.0

Huawei HMS Core 4.0

Huawei ma nadzieję, że to posunięcie pomoże programistom w tworzeniu treści dla ich rywala Play Store, czyli AppGallery. HMS Core to zbiór narzędzi, które pomogą przyszłym twórcom aplikacji tworzyć programy dla ekosystemu Huawei. Zawiera kompletny zestaw otwartych aplikacji HMS Apps i HMS Core, HMS Capabilities, HMS Connect, a także narzędzia IDE do tworzenia i testowania. Uruchomienie HMS Core 4.0 jest ważnym krokiem dla Huaweia w budowaniu globalnego ekosystemu.

Zobacz też: Prawie 30 nowości w Chili – co dodano?

Deweloperzy od dawna czekali na włączenie nowych funkcji do HMS Core. Ich wprowadzenie powinno w znacznym stopniu rozwinąć ofertę sklepu Huawei. Warto tu zaznaczyć, że AppGallery ma już ponad 400 milionów aktywnych użytkowników. Pamiętajmy jednak, że większość z nich to osoby mieszkające w Chinach. Mimo widocznych postępów mam nadzieję, że rozwój tego ekosystemu okaże się całkowicie zbędny. Dla producenta, jak i konsumentów znacznie lepiej byłoby, gdyby odzyskał licencją do usług Google. Oczywiście nie mam nic przeciwko rozwijaniu jego wewnętrznego ekosystemu. Wolałbym jednak, żeby był to projekt poboczny.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.