Branża smartfonów od kilku lat czyni znaczne postępy w zakresie ulepszeń technologicznych. Jednym z najważniejszych obszarów postępu jest technologia baterii. Według wcześniejszych plotek pierwszym producentem oferującym baterie grafenowe miał być Huawei. Tak się jednak nie stało. Nie oznacza to jednak, że będziemy musieli na nie długo czekać. Wręcz przeciwnie, zważywszy na to, że pierwszy produkt tego typu już jest na rynku.

Grafenowy powerbank

Grafenowy powerbank
Amerykańska firma Real Graphene pracuje nad ogniwami akumulatorowymi wzmocnionymi grafenem, które, jak twierdzi, są prawie gotowe do powszechnego użytku komercyjnego. Jeśli chodzi o korzyści płynące z zastosowania baterii grafenowych, to ich największym atutem ma być duża szybkość ładowania. Według dyrektora generalnego firmy, podczas gdy zwykłe baterie do telefonów potrzebują około 90 minut do naładowania, to akumulator Real Graphene jest znacznie szybszy. Pełne naładowanie baterii o pojemności 3000 mAh ma zająć około 20 minut przy mocy do 60 W. Oznacza to, że w przypadku akumulatorów grafenowych mamy do czynienia ze znacznie mniejszym spadkiem szybkości ładowania.

Zobacz też: Kompatybilność DualShock 5 z PS4 oficjalnie potwierdzona

Dodał on również, że baterie Real Graphene mogą wytrzymać około 1500 cykli ładowania. Dodatkowo wytwarzają znacznie mniej ciepła niż dotychczasowe rozwiązania. Dzięki temu są znacznie chłodniejsze, więc i bardziej bezpieczne od litowo-jonowych. Firma twierdzi, że dostarcza swoim klientom kompletne rozwiązanie w zakresie baterii. Jako że bateria Real Graphene nadal wykorzystuje lit, to jej produkcja wymaga jedynie lekkiej modernizacji fabryk. Podczas gdy firma musi jeszcze podpisać umowę z producentami smartfonów, aby zasilać smartfony bateriami na bazie grafenu, zaczęła sprzedawać banki energii Real Graphene, które można kupić za pośrednictwem Amazona.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.