Najnowszymi smartfonami od Google z serii Pixel jest rodzina Pixel 4, która zadebiutowała na rynku w październiku ubiegłego roku. Nie oznacza to jednak, że „czwórki” są jedynymi urządzeniami, którymi Google się aktualnie interesuje. Wręcz przeciwnie – teraz użytkownicy poczciwego Pixela 2 i Pixela 2 XL otrzymali aktualizację wprowadzającą wyczekiwaną przez wielu funkcję.

Pixel 2 i Pixel 2 XL z nową funkcją z najnowszych smartfonów Google

android q live caption napisy na zywo

Wraz z premierą Pixela 4 i Pixela 4 XL zadebiutowały nowe funkcje. Jedną z nich jest Live Caption, czyli nowość pozwalająca na uruchomienie napisów do filmów w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, czy chodzi o film posiadany na smartfonie, czy oglądany w internecie. To właśnie Live Caption trafiło teraz na smartfony z serii Pixel 2 – Pixela 2 i Pixela 2 XL.

Zobacz także: Do końca stycznia z HBO GO zniknie sporo filmów i seriali. Zapoznaj się z pełną listą – jeszcze zdążysz nadrobić produkcje, które cię interesują!

Nowość została już wprowadzona u niektórych osób dzięki uaktualnieniu aplikacji Device Personalization Services, choć na razie jej możliwości są mocno ograniczone, bowiem Live Caption obsługuje tylko język angielski, choć lepsze to niż nic. Niewykluczone, że z czasem zacznie obsługiwać również polski, ale zapewne do tego jeszcze długa droga. Opisywane rozwiązanie można włączyć w ustawieniach – oczywiście tylko, gdy aktualizacja już do was dotarła. Jeśli nie, to zapewne w ciągu kilku dni sytuacja obróci się o 180 stopni.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.