ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
airpods 2

Apple zdominowało rynek bezprzewodowych słuchawek w 2019 roku

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Apple to prawdziwy gigant, który ma w swoim portfolio kilka różnych od siebie urządzeń. Jednym z nich są słuchawki bezprzewodowe z serii AirPods, które od momentu swojej premiery sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Raport firmy analitycznej Strategy Analytics za 2019 tylko potwierdza, że Apple nie ma na tym rynku sobie równych.

Rynek słuchawek bezprzewodowych w 2019 roku należał do Apple i ich AirPodsów

Airpodsy raport 2019

Opinie o słuchawkach bezprzewodowych od Apple są podzielone – jedni je chwalą, inni zarzucają im kiepską jakość dźwięku w stosunku do kwoty, jaką trzeba na nie wydać. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie AirPodsy od Apple w 2019 roku były najpopularniejszymi słuchawkami bezprzewodowymi na świecie. Raport Strategy Analytics wskazuje, że Apple miało wówczas aż 54,4% udziału w rynku (dostarczyło łącznie 58,7 milionów AirPodsów), co oznacza, że średnio jedna na dwie sprzedane pary słuchawek miała na sobie logo nadgryzionego jabłka.

Zobacz także: Lime wprowadza bardzo opłacalny abonament dla zwolenników hulajnóg elektrycznych

Drugie miejsce w rankingu zajęło Xiaomi, które dostarczyło w 2019 roku 9,1 milionów słuchawek bezprzewodowych i tym samym zaskarbiło sobie 8,5% udziału w rynku. Trzecia i zarazem ostatnia pozycja na podium przypadła Samsungowi z wynikiem 7,4 miliona dostarczonych egzemplarzy i udziałem w rynku na poziomie 6,9%. Strategy Analytics twierdzi, że do 2024 roku rynek całkowicie bezprzewodowych słuchawek wzrośnie prawie 20-krotnie. Czy ich predykcje okażą się prawdziwe, przekonamy się z czasem.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy