sklep play gry offline

 

Mobilny sklep Google jest w stałym rozwoju, co powinno każdego cieszyć. Niedawno informowaliśmy Was o kompletnie odmienionym wyglądzie zbioru aplikacji na Androida, ale zanim ona obiegła cały świat do firma z Mountain View postanowiła dodać jeszcze jedną, stosunkowo drobną, ale ważną kategorię filtracji.

 

Ogromna baza sklepu musi zostać w bardzo logiczny i intuicyjny sposób podzielona na kategorie. Oczywiście dwie najważniejsze to gry i programy (pomijamy książki, filmy, muzykę). Idąc dalej rozgałęziamy się na kolejne poddziały i właśnie dołączył kolejny taki do aplikacji służących rozrywce, a więc gier. Otóż w Polsce jeszcze nie w każdym miejscu mamy dostęp do Internetu toteż konieczność bycia w jego obrębie, aby móc uruchomić dany tytuł jest mocno irytujące. Tym samym Google postanowiło podzielić gry na te, które mogą pracować w trybie offline i właśnie tak nowa kategoria się nazywa. Obecnie znajdziemy w niej niewiele pozycji (54) w stosunku do całych zbiorów sklepu Play, a wśród nich są takie tytuły jak: Asphalt 8, Dumbs Ways to Die czy też Prince Of Persia Shadow&Flame.

 

Gry znajdujące się w nowej kategorii muszą spełnić jedną prostą zasadę: nie korzystać z Internetu. Tym samym wiele topowych pozycji często potrzebuje autoryzacji z serwerami w celu weryfikacji autentyczności czy też aktualizacji poszczególnych plików, a nawet sprawdzanie ich aktualności. Będziecie zaglądać do gier offline w sklepie Play?

 

 

źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.